Skocz do zawartości
Andriskos.pl kończy swoją działalność Więcej informacji... ×
Disorder

Problem z sąsiadami.

Rekomendowane odpowiedzi

nie za bardzo wiem, co robić. mam sąsiadów, którzy czymś dziwnym palą w piecu (nie wiem, może to śmieci i różności w tym są). pomijam fakt, że śmierdzi w całej okolicy, to jeszcze jest niezdrowe. mam duszności jak przechodzę obok.

problem w tym, że nie znam dokładnie adresu, nie jestem w stanie określić, który to dom, tylko wiem jaka ulica.

co mam z tym zrobić? zgłosić gdzieś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jasne że zgłosić. Do zakładu gospodarki komunalnej, podać mniej więcej problem jaki występuje, oni sie tym zainteresują, z prostego powodu, jeśli ktoś pali śmieciami w piecu, znaczy że ich nie wywozi, a jeśli nie wywozi śmieci, to nie płaci za wywóz a ZGK nie zarabia. Poza tym powinni zwrócić uwagę na zanieczyszczanie okolicy, ale bardziej będą ich interesować pieniądze zapewne :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale szkoda, że nie możesz okreśłić domu... bo na początek można by spróbować zwrócić uwagę sąsiadom.

To nie jest najlepszy pomysł, wielu ludzi nic sobie nie robi z próśb innych o zaprzestanie robienia danej rzeczy, a jeśli sprawą zajmą się później odpowiednie służby, to mogą mieć o to pretensje do osoby, która zwracała im uwagę. A lepiej unikać tego typu sytuacji. Jeśli tak bardzo Cię to męczy, po prostu zorientuj się, kto zajmuje się u was takimi sprawami i jeśli sytuacja się nie zmieni, to zgłoś sprawę. Chociaż moim zdaniem dobrze byłoby się najpierw zorientować, który to dom, urzędnicy czy funkcjonariusze zazwyczaj oczekują na konkrety, jeśli podasz tylko ulicę, mogą zbagatelizować sprawę, albo przejechać się tam raz, czy dwa i być może wcale nie trafią na moment, kiedy sąsiedzi będą palić w piecu czymś niewłaściwym i odpuszczą. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi