Skocz do zawartości
Andriskos.pl kończy swoją działalność Więcej informacji... ×
KolorowaMamba

Popękane usta

Rekomendowane odpowiedzi

Często mnie dotykał ten problem, zwłaszcza zimą, ale w końcu oduczyłam się oblizywania ust i mam spokój. Czasem gdy są lekko wysuszone to po prostu smaruję je kremem/pomadką i jest okej :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie oblizuję ich. I jeśli mam większy problem - odstawiam zwykłe pomadki i kupuję Carmex. To moja superbroń! Ale oczywiście tylko ten zwykły, w sztyfcie, nie żadne wiśniowe błyszczyki czy coś ;) ale słyszałam też, że świetna jest maść z witaminą A.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam już tego problemu, ale kiedyś jak jeszcze miewałam... Brałam szczoteczkę do zębów i masowam nią usta, trochę bolało, ale pozbywałam się w ten sposób tego spierzchniętego naskórka, potem kładłam grubą warstwę pomadki albo tłustego kremu i było okay :D Poza tym, zawsze można sobie zrobić peeling z miodu i cukru, efekt podobny, do szczoteczki. A jeśli chodzi o pielęgnację... Myślę, że warto zrezygnować wtedy ze szminek, błyszczyków, czy jakichś smakowych kosmetyków i zaopatrzeć się w dobrze nawilżającą pomadkę albo wazelinę i smarować grubą warstwą na jakiś czas przed wyjściem z domu, żeby zdążyło choć trochę wchłonąć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jedynym znanym mi sposobem na popękane (ale naprawdę popękane, tak jak w moim przypadku) usta jest nielizanie ich na zewnątrz jakkolwiek to brzmi :P oraz stosowania balsamu do ust Tisane (najlepszy specyfik na polskim rynku)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie! Podepnę się pod temat - Od dwóch dni moje usta są okropnie podrażnione przez pogodę. Macie jakieś sprawdzone kosmetyki na ich regenerację? Muszę przyznać, że szczypią niesamowicie. Neutrogenę przeczesałam już cała - uprzedzając odpowiedzi proponujące neutrogenę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ale zanim podczas mrozu dojdzie się od miejsca A do miejsca B ,miód będzie niestety zjedzony przez nas samych

o.O  jesteś tępa czy udajesz? ._.

to są domowe sposoby. a nie wyjściowe.

może kup sobie wazelinę, jest tłusta. i cóż, nie zapominaj o smarowaniu ust przed wyjście z domu, pewnie wcześniej tego nie robiłaś i stąd spękane usta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy ja powiedziałam,że jestem blondynką????!!!! a gdyby nawet,to każdego człowieka należy darzyć szacunkiem, bo sama pewnie też chciałabyś być traktowania z szacunkiem,a przede wszystkim nie obrażana. Bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy takim ścięciu to i usta mogą być popękane :P 

Co do problemu no wszelkie domowe sposoby są dobre bo na pewno nie zaszkodzą. Na dwór jak wychodzę smaruje pomadką albo tłustym kremem. Jednak czasem przyczyny leżą znacznie głębiej więc wsparcie powinno być też od środka. Dużo osób poleca maści z witaminą A. Ja i tak biorę codziennie Falvit więc zapotrzebowanie witamin mam zapewnione to dla przyjemności może sobie zrobię tą usto-maseczkę z miodu ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi