Skocz do zawartości
Luvuu

Warszawa

Rekomendowane odpowiedzi

Warszawa, czyli największe miasto w Polsce, stolica naszego kraju. Ośrodek kulturalny, gospodarczy oraz polityczny na skalę Europejską... Podoba wam się nasza stolica? Za co ją cenicie? Czy uważacie, że dobrze "reprezentuje" nasz kraj? Lubicie przebywać w Warszawie? Co najbardziej lubicie tam robić? A może są wśród nas tacy, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć Warszawy? Czy gdybyście mieli możliwość decyzji... Przenieślibyście stolicę do innego miasta? ;)

Collage_of_views_of_Warsaw.PNG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie przenosiłabym stolicy, chociaż ważniejszym, znacznie piękniejszym miastem jest dla mnie Kraków. nie chciałabym jednak większej ilości turystów, imprez itd.

lubię Warszawę, choć wśród moich znajomych jestem w mniejszości. od małego jeździłam tam do babci, mieszkającej prawie w centrum miasta na wszystkie wakacje i ferie. nie podoba mi się w architekturze to, że stare kamienice zlewają się z nowoczesnymi budynkami. ale ogólnie lubię to miasto, jest dla mnie namiastką Nowego Jorku. zawsze mi się tak kojarzyło. ^^ chociaż nie chciałabym tam na stałę mieszkać - lubię pojechać raz na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chociaż nie chciałabym tam na stałę mieszkać - lubię pojechać raz na jakiś czas.

od tego czasu mi się zmieniło i bardzo chcę tam zamieszkać. mam tam połowę rodziny, przyjaciół i znajomych, w dodatku można łatwiej dostać pracę.

zawsze mi się to miasto podobało, a odkąd w Krk jest tak brudno i niebezpiecznie - chętnie zmienię miejsce zamieszkania. czekam tylko na koniec licencjatu :)

polecam obejrzeć:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
znacznie piękniejszym miastem jest dla mnie Kraków.

:haha:

Uwielbiam Warszawę, trochę się tam bywało, Pamiętam do dzisiaj jak w zeszłym roku pojechałem do Warszawy na dwa dni, poniósł mnie totalny melanż i wróciłem po ponad tygodniu czasu. W zeszłym roku w Warszawie byłem kilka razy. W tym roku też pewnie zawitam i to pewnie nie jeden raz.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po roku mieszkania w stolicy - zdecydowanie mogę powiedzieć, że uwielbiam to miasto i choć wiążę swoje plany z Krakowem (ze względu na rodzinę i pracę), Warszawa jest takim moim drugim domem. to co w niej lubię to piękną odbudowę, niesamowity klimat siedzenia nad Wisłą w letnie wieczory, duże możliwości i sentyment. w ciągu mojego roku mieszkania tam zdarzyło się w moim życiu wiele dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem w Warszawie kilka razy i szczerze mówiąc rozumiem zachwyt. Jednakże sam nie chciałbym mieszkać. Może to ze względu na to, że jakoś lubię ciszę i spokój, no i spacery w lesie... Dlatego też swoje plany wiąże z Trójmiastem. 

Trzeba jednak przyznać Warszawie, że ze wszystkich polskich miast, jest ona najbliższa europejskim metropoliom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są w Warszawie spokojniejsze miejsca tylko trzeba wiedzieć gdzie iść :) Prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie mieszkać gdzie indziej, mam tu swój dom, pracę, znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.03.2019 o 21:28, Wesemir napisał:

lubię ciszę i spokój

W dniu 4.03.2019 o 22:58, Niebieska napisał:

Są w Warszawie spokojniejsze miejsca tylko trzeba wiedzieć gdzie iść 🙂

mieszkanie w Warszawie w młodym wieku jest skazane jednak na codzienne przebywanie w tłumie, dlatego rozumiem tu podejście Wesemira i częściowo się zgadzam. jasne, że są spokojniejsze miejsca w stolicy, ale nie da się uniknąć tych niespokojnych... 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi