Skocz do zawartości
Luvuu

Wakacje - z biurem podróży czy na własną rękę

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wybieracie się na wakacje - decydujecie się na jakąś ofertę biura podróży, czy wolicie sami wszystko zaplanować? Dlaczego tak?

Zdarzały wam się jakieś przykre niespodzianki na wakacjach oferowanych przez biuro podróży a może sami planując wakacje dokonaliście jakiegoś niedopatrzenia? Zapraszam do dyskusji ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie byłam jeszcze za granicą na wakacjach, ale po ostatnich historiach z biurami podróży wolałabym sobie sama zorganizować wakacje :D chcę odpocząć, a nie stresować się co zastanę na miejscu xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie można wsadzać wszystkich do jednego worka :) Ja osobiście nie raz byłem na wycieczce czy wczasach z biurem podróży i jakoś dotarłem na miejsce i wróciłem z powrotem bez żadnych problemów. Mówię tu o Itace, co roku z ich oferty korzysta wielu klientów, wiadomo że niektórzy są zadowoleni ale znajdą się też grymasy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie można wsadzać wszystkich do jednego worka :) Ja osobiście nie raz byłem na wycieczce czy wczasach z biurem podróży i jakoś dotarłem na miejsce i wróciłem z powrotem bez żadnych problemów. Mówię tu o Itace, co roku z ich oferty korzysta wielu klientów, wiadomo że niektórzy są zadowoleni ale znajdą się też grymasy.

raz się uda, a następnym może być klops, więc ja osobiście wolałabym nie ryzykować ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak to już jest w życiu że kto nie ryzykuje ten nie ma :) zawirowania były z pewnym bankiem ale ludzie dalej korzystają z innych, niedaleko mnie wybuchła afera w zakładzie mięsnym ale ludzie nie przestali go kupować. Ci co korzystają z usług Itaki nie przestali wyjeżdżać po aferze z innymi biurami Oni mają całkiem dużą kwotę ubezpieczenia więc w razie czego :):):)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam swoje jedno sprawdzone biuro podróży z którego wyjeżdżam od pewnego czasu i ja i znajomi, jeszcze nigdy się nie zawiodłam ani ja ani nikt ze znajomych wyjeżdżających. Wolę jechać z biura z tego względu że jadę na miejsce hotel zarezerwowany, nie muszę na miejscu się martwić o to gdzie się zatrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak to już jest w życiu że kto nie ryzykuje ten nie ma :) zawirowania były z pewnym bankiem ale ludzie dalej korzystają z innych, niedaleko mnie wybuchła afera w zakładzie mięsnym ale ludzie nie przestali go kupować. Ci co korzystają z usług Itaki nie przestali wyjeżdżać po aferze z innymi biurami Oni mają całkiem dużą kwotę ubezpieczenia więc w razie czego :) :) :)

Jedni lubia ryzyko, inni nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak, jeżdziłam z małym biurem podróży i zawsze było wszystko na tip top więc fakt, że z oferty jakiegoś biura korzysta dużo osób mnie akurat nie przekonuje. To tak jak z jedzeniem - wolę od małego producenta niż koncernu. Zawirowania były i zawsze będę, huk jest większy jeśli wycofuje się większe biuro. Nikt nie nagłośni jak splajtuje pani Zosia, co organizuje wyjazdy dla kilkudziesięciu osób.

Podróżować lubię, i jeśli jestem w stanie sama zorganizaować to jadę sama. Ale takie kierunki jak Egipt, Tunezja, Turcja, czy te bardziej egzotyczne wolę zwiedzać z biurem. Poza tym mam koleżankę, która pracuje jako pośrednik więc to jest ten plus, że zna temat od kuchni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na własną rękę, zawsze. Dzięki temu można wiele zobaczyć nie przepłacając i spędzić niezapomniane wakacje. Polecam zajrzyjcie na stronę Reklama

To nowy portal o podróżowaniu, zaraz rusza.  Będzie można znaleźć lot, hotel, ubezpieczenie i przede wszystkim mnóstwo ciekawych pomysłów na podróżnicze wyzwania :) Dodatkowo portal będzie zintegrowany z serwisem Reklamaz fotoblogami podróżników. Strona tutaj Reklama

jest też profil na fbReklama

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W miarę możliwości planuję sam, nie lubię być prowadzany za rączkę. Poza tym miejsca w które lubię się zapuszczać rzadko są obejmowane przez wycieczki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeważnie jeżdżę na własną rękę,ale to się chyba  zmieni w tym roku,ponieważ znaleźliśmy w Internecie --- ciekawe oferty, żal byłoby z jednej z nich nie skorzystać.Najpierw jedziemy na Chorwację własnym środkiem lokomocji, no a potem, kto wie, może właśnie skorzystamy z oferty niemieckich kolei?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w tym roku będę miała dwutygodniowy urlop, który zamierzam spożytkować na wycieczkę do Kapsztadu. Jeśli ktoś nie wie, gdzie to jest, to wiedzcie, że to miasto w RPA. Jeśli ktoś nie wie, co tam jest ciekawego, to może sobie poczytać na tej stronie, która i mnie skłoniła do tego wyjazdu: http://www.qtravel.pl/inspiracje/kapsztad-cape-town-rpa-id363

Lecę z biurem podróży, tak zawsze jest łatwiej, choć niestety drożej.
Mam nadzieję na naprawdę świetny urlop, jadę oczywiście z mężem i już nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że nasz związek na tych wakacjach wkroczy w nowe, nieznane rejony.
Vista-de-Ciudad-del-Cabo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wyjeżdżasz na wycieczkę z biurem to owszem tam jest plan i z reguły trzeba się go trzymać w sumie koordynatorzy starają się go trzymać. Co nie zmienia faktu że w każdym miejscu jest czas wolny i każdy wtedy może robić co chce. Ja osobiście wolę rezerwować wczasy w biurze podróży bo wtedy robisz co chcesz:) Wyjątkowo w tym roku skorzystaliśmy z oferty "No Limits" i wybieramy się na aktywną wycieczkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie chodzi o ten plan,którego trzeba się trzymać, to niestety nie dla mnie,jadąc na wczasy, chodzi o wypoczynek,a nie o gonienie ludzi i zbiórki na czas. Tak zawsze robię od dawna i przynajmniej wracam wypoczęta,pełna wrażeń, bo także mnóstwo zwiedzam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Różnie, ale wolę na własną rękę. Z biurem jadę tylko w miejsca nieznane, trochę niebezpieczne, niepewne turystycznie. A tak bookuje sobie przelot i nocleg na platformie turystycznej traveloppa i później planuje co będę robić za granicą. Sama sobie ustalam czas na wszystko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Różnie, ale wolę na własną rękę. Z biurem jadę tylko w miejsca nieznane, trochę niebezpieczne, niepewne turystycznie. A tak bookuje sobie przelot i nocleg na platformie turystycznej traveloppa i później planuje co będę robić za granicą. Sama sobie ustalam czas na wszystko

Lewitka, a jak bookujesz na tej stronce traveloppa, to możesz od razu w pakiecie z ubezpieczeniem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Whoop - tak, tam mozesz wybrać ubezpieczenie.

Na własna rękę trzeba trochę się namęczyć, ale ja mam już sprawdzony sposób na takie tańsze podróżowanie. Po zabukowaniu wycieczki biorę trochę własnego jedzenia i już wymienioną walutę tak, że idzie zaoszczędzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zawsze podróżuję na własną ręke. Tak jest taniej ale też ciekawiej. Zazwsze używam Blablacar-a albo jadę stopem, a zakwaterowanie zazwyczaj załatwim sobie na couchsurfingu lub hospitality.com. Wydaje mi się, że podróżując z biurem podróży przepłaca się i zwiedza tylko najpopularniejsze zabytki i miejsca, a przecież każdy kraj takim jakim jest naprawdę znajdziemy dopiero zdala od turystycznych wabików :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lewitka, a jak bookujesz na tej stronce traveloppa, to możesz od razu w pakiecie z ubezpieczeniem?

też organizowałam wycieczkę przez traveloppa, w moim przypadku ubezpieczenie  dodatkowo wykupiłam ale też przez  tę stronę. Czyli zarezerwowałam bilety, hotele i ubezpieczenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi