Jump to content
Luvuu

Równouprawnienie

Recommended Posts

Równouprawnienie oznacza prawną równość różnych podmiotów prawnych w ramach określonego systemu prawnego.

Równouprawnienie to pojęcie zakorzenione w ideach humanizmu oraz oświecenia. Jest nieodzownym elementem praw człowieka. Równouprawnienie przedstawicieli różnych warstw społecznych było obok wolności (liberté) i braterstwa (fraternité) głównym hasłem Rewolucji Francuskiej (égalité). Dopiero w XX wieku równe prawa w Europie uzyskały kobiety, co wiązało się z wprowadzeniem praw wyborczych dla kobiet.

Co myślicie o równouprawnieniu? Jesteście "za" czy "przeciw"? Czy uważacie, że to dobrze, że obie płcie są równo traktowane, czy może jednak są kwestie gdzie równouprawnienie nie powinno obowiązywać? Czy rzeczywiście, pomimo równouprawnienia dana płeć nie jest dyskryminowana w pewnych sytuacjach? Zapraszam do dyskusji.

Share this post


Link to post

Popieram równouprawnienie, ale bez przesady. Feministyczne podejście do tego tematu mi się nie podoba. Nie sądzę, aby zamienianie się miejscami z facetami było słuszne. Ja chcę, żeby to facet mnie przepuszczał przez drzwi, żeby stosował się do zasady, że kobiet się nie bije, żeby zapraszał mnie na kolację, żeby za mnie zapłacił (mimo, że czuję się wtedy lekko zakłopotana, to jednak jest to miłym gestem), żeby pierwszy się oświadczył, żeby przysuwał mi krzesło w restauracji i żeby to on dbał o moje bezpieczeństwo. Nie chcę być samowystarczalna, wszystkowiedząca i wszystko umiejąca. Uważam, że są czynności typowo zarezerwowane dla mężczyzn i ja nie chcę się pchać i im to odbierać. Podobają mi się te tradycyjne postawy i zwyczaje.

Przykro, że kobieta będąc na identycznym stanowisku, co facet, może zarabiać mniejszą pensję. To mi się nie podoba i myślę, że trzeba to zmienić. Skoro obydwoje pracują tak samo dobrze, to ich zarobki nie powinny się tak różnić. Nie popieram dyskryminacji ze względu na płeć, bo kobieta nie jest gorsza od mężczyzny. Jest tak samo człowiekiem i tak samo zasługuje na szacunek.

Share this post


Link to post

Nie jestem za 100%-owym równouprawnieniem, ponieważ różnice między mężczyznami i kobietami są potrzebne. Uważam, że to podkreśla kobiecość kobiet i męskość mężczyzn, że tak powiem. Fajne jest, kiedy facet nosi Cię na rękach, przepuszcza w drzwiach, daje kwiaty, odsuwa krzesło przy stole, ale i zarabia na dom, jest zaradny, umie sobie poradzić z trudnościami.

Nie rozumiem kobiet, które tego nie lubią, ja osobiście to ubóstwiam.

Jestem za tym, żeby faceci byli męscy. Pociągają mnie różnice między kobietami, a mężczyznami- i te w charakterze i te w wyglądzie.

Oczywiście nie jestem za tym, aby kobiety były dyskryminowane- broń Boże. Ale jednak zdrowe różnice między "naszymi światami" nikomu nie zaszkodzą.

Share this post


Link to post

Równouprawnienie tak, ale nie przesadne, kobieta na budowie? Chyba do trzepania worków po cemencie. Nie rozumiem tylko feministek, chcą być jak faceci co? Feminizm się kończy kiedy trzeba wnieść szafę na 4 piętro. :)

Share this post


Link to post

Jestem za równouprawnieniem ale nie feminizmem o którym ostatnio tak głośno, to dwa różne pojęcia. Feministki lubią się wywyższać i w żałosny sposób ignorować sprawy w których mężczyźni mają przesrane, a jest ich wiele. W świetle prawa to kobiety mają zazwyczaj taryfę ulgową i jakoś z tego powodu nie narzekamy.

 

Popieram też tą panią.

 

nie_potrzebuje_feminizmu_poniewaz.jpg

Share this post


Link to post
W dniu 30.12.2012 o 19:45, Luvuu napisał:

Co myślicie o równouprawnieniu? Jesteście "za" czy "przeciw"?

Żyję w XXI wieku, nie w XII. 

W dniu 18.03.2019 o 22:31, Olus napisał:

Umarłem xd

Te niby-feministki są jednym z powodów, dla którego coraz bardziej wstrętny wydaje mi się Zachód. Szkoda tylko, że Sośnierz reprezentuje kogo reprezentuje. 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.