Skocz do zawartości
Andriskos.pl kończy swoją działalność Więcej informacji... ×
Luvuu

Równouprawnienie

Rekomendowane odpowiedzi

Równouprawnienie oznacza prawną równość różnych podmiotów prawnych w ramach określonego systemu prawnego.

Równouprawnienie to pojęcie zakorzenione w ideach humanizmu oraz oświecenia. Jest nieodzownym elementem praw człowieka. Równouprawnienie przedstawicieli różnych warstw społecznych było obok wolności (liberté) i braterstwa (fraternité) głównym hasłem Rewolucji Francuskiej (égalité). Dopiero w XX wieku równe prawa w Europie uzyskały kobiety, co wiązało się z wprowadzeniem praw wyborczych dla kobiet.

Co myślicie o równouprawnieniu? Jesteście "za" czy "przeciw"? Czy uważacie, że to dobrze, że obie płcie są równo traktowane, czy może jednak są kwestie gdzie równouprawnienie nie powinno obowiązywać? Czy rzeczywiście, pomimo równouprawnienia dana płeć nie jest dyskryminowana w pewnych sytuacjach? Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popieram równouprawnienie, ale bez przesady. Feministyczne podejście do tego tematu mi się nie podoba. Nie sądzę, aby zamienianie się miejscami z facetami było słuszne. Ja chcę, żeby to facet mnie przepuszczał przez drzwi, żeby stosował się do zasady, że kobiet się nie bije, żeby zapraszał mnie na kolację, żeby za mnie zapłacił (mimo, że czuję się wtedy lekko zakłopotana, to jednak jest to miłym gestem), żeby pierwszy się oświadczył, żeby przysuwał mi krzesło w restauracji i żeby to on dbał o moje bezpieczeństwo. Nie chcę być samowystarczalna, wszystkowiedząca i wszystko umiejąca. Uważam, że są czynności typowo zarezerwowane dla mężczyzn i ja nie chcę się pchać i im to odbierać. Podobają mi się te tradycyjne postawy i zwyczaje.

Przykro, że kobieta będąc na identycznym stanowisku, co facet, może zarabiać mniejszą pensję. To mi się nie podoba i myślę, że trzeba to zmienić. Skoro obydwoje pracują tak samo dobrze, to ich zarobki nie powinny się tak różnić. Nie popieram dyskryminacji ze względu na płeć, bo kobieta nie jest gorsza od mężczyzny. Jest tak samo człowiekiem i tak samo zasługuje na szacunek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem za 100%-owym równouprawnieniem, ponieważ różnice między mężczyznami i kobietami są potrzebne. Uważam, że to podkreśla kobiecość kobiet i męskość mężczyzn, że tak powiem. Fajne jest, kiedy facet nosi Cię na rękach, przepuszcza w drzwiach, daje kwiaty, odsuwa krzesło przy stole, ale i zarabia na dom, jest zaradny, umie sobie poradzić z trudnościami.

Nie rozumiem kobiet, które tego nie lubią, ja osobiście to ubóstwiam.

Jestem za tym, żeby faceci byli męscy. Pociągają mnie różnice między kobietami, a mężczyznami- i te w charakterze i te w wyglądzie.

Oczywiście nie jestem za tym, aby kobiety były dyskryminowane- broń Boże. Ale jednak zdrowe różnice między "naszymi światami" nikomu nie zaszkodzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Równouprawnienie tak, ale nie przesadne, kobieta na budowie? Chyba do trzepania worków po cemencie. Nie rozumiem tylko feministek, chcą być jak faceci co? Feminizm się kończy kiedy trzeba wnieść szafę na 4 piętro. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem za równouprawnieniem ale nie feminizmem o którym ostatnio tak głośno, to dwa różne pojęcia. Feministki lubią się wywyższać i w żałosny sposób ignorować sprawy w których mężczyźni mają przesrane, a jest ich wiele. W świetle prawa to kobiety mają zazwyczaj taryfę ulgową i jakoś z tego powodu nie narzekamy.

Popieram też tą panią.

nie_potrzebuje_feminizmu_poniewaz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi