Jump to content
Disorder

Depilacja laserowa (epilacja)

Recommended Posts

Depilacja laserowa (inaczej epilacja) to nic innego, jak trwałe pozbywanie się włosków wraz z mieszkiem ze wszystkich części ciała. Ich usuwanie – jak sama nazwa wskazuje, odbywa się za pomocą lasera. W odczuciu niektórych osób zabieg może być bolesny lub całkowicie bezbolesny, w zależności od wrażliwości skóry jak i innych cech indywidualnych.

Laserowe usuwanie włosków jest zabiegiem powierzchownym. Polega nawnikaniu odpowiedniej wiązki światła do melaniny – naturalnego pigmentu występującego w cebulkach włosów, który warunkuje ich wzrost. Komórki mieszka dzięki przepływającej energii osiągają odpowiednią temperaturę, która powoduje ich spalenie. Jasne włosy, które zawierają mniej barwnika nie pochłaniają tyle samo promieni laserowych, co włosy ciemne. W związku z tym efekt końcowy może nie być do końca satysfakcjonujący.

Dziewczyny, zdecydowałybyście się?

Jakie są według was minusy zabiegu?

Wierzycie w ich skuteczność i bezbolesność?

Jakie części ciała chciałybyście wydepilować laserowo?

A może któryś z panów jest za mając np. zbytnio owłosione plecy, klatę?

Chętnie poddałabym się temu zabiegowi, nie lubię się golić, zresztą, maszynki dają krótkotrwały efekt, a depilatorów nie lubię. Próbowałam też z woskiem, kremami i nie sprawdzały się te sposoby. Myślę, że depilacja laserowa to najlepsze rozwiązanie.

Mam w planach i w przyszłym roku szkolnym chyba sobie zafunduję, tylko hm. boję się, że będą jakieś efekty uboczne, które wyjdą po kilku latach. W końcu depilacja laserowa to stosunkowo nowość na naszym rynku i w sumie to jedyny powód dla którego się waham.

w piątek się wybieram i już nie mogę się doczekać. ponoć spokój jest na 15 lat lub więcej. ciekawa jestem efektów.

;)

Na pewno nie po jednym zabiegu ;)

Jeżeli planujesz większą ilość zabiegów w regularnych odstępach czasu, to musisz pamiętać, że nie możesz pomiędzy jedną depilacją laserową, a drugą stosować depilatorów i kremów do depilacji. Zostaje tylko wosk i maszynka.

Sama chcę w przyszłości pozbyć się w ten sposób włosów na rękach (są strasznie ciemne i mam z tego powodu spore kompleksy). Jest to dosyć droga i czasochłonna zabawa, ale chcę się tego buszu pozbyć raz na zawsze.

Na pewno nie po jednym zabiegu ;)

Jeżeli planujesz większą ilość zabiegów w regularnych odstępach czasu, to musisz pamiętać, że nie możesz pomiędzy jedną depilacją laserową, a drugą stosować depilatorów i kremów do depilacji.

zabiegów muszę mieć 3, byłam na konsultacji i badała mi kolor itd.

a co do odstępów czasowych - co miesiąc, bo jest zima. no i nie można używać kremów żadnych.

zabiegów muszę mieć 3, byłam na konsultacji i badała mi kolor itd.

a co do odstępów czasowych - co miesiąc, bo jest zima. no i nie można używać kremów żadnych.

Zazdroszczę Ci.

Ja zbieram na ręce, bo czuję się jak małpa jakaś.

zastanawiam sie nad kupnem domowego epilatora, ponieważ zabieki w studio sa b drogie i trzeba je powtarzac, zeby osiagnac zadowalajacy efekt

domowy musi być drogi i pewnie nie tak dobry jak ten salonach. orientujesz się w tym?

Dlaczego? Bardziej martwiłabym się o brak umiejętności, a w efekcie marne efekty xD

no właśnie o to mi chodzi, że nie można od tak chyba mieć coś, czym można zrobić sobie krzywdę.

trzeba wiedzieć jaki poziom ustawić w zależności od koloru skóry i włosów itd.

Jeśli chodzi o "domowe" depilatory laserowe, to najgłośniej chyba ostatnio jest (a przynajmniej w sferze blogowej) o tym z Philipsa, nazywa się Lumea bodajże i kosztuje ponad 1000 zł, widziałam gdzieś na jakieś stronie za około 1200 zł chyba. ;)

jestem po pierwszym zabiegu. bólu było trochę przy samej kości, ale efekt świetny.

jeśli tylko będę miała możliwości finansowe to będę po kolei robić różne części ciała.

polecam każdemu ;)

Ja miałam sześć zabiegów na strefę bikini. Było to w zeszłym roku, efekty wciąż się utrzymują. To dosyć wrażliwe miejsce, więc zabiegi były dosyć bolesne, ale dało się je wytrzymać. Teraz zbieram na pachy :)

z pewnością depilacja laserowa to jeden z najlepszych zabiegów dla kobiet.

W dniu 4.03.2013 o 20:36, Disorder napisał:

jestem po pierwszym zabiegu. bólu było trochę przy samej kości, ale efekt świetny.

efekt jest do dziś - nie golę nóg.

:pompony:

bikini boli, ale również warto.

w tym roku zrobiłam pachy (łącznie 4 zabiegi) i mam nadzieję, że jak w przypadku nóg, efekt będzie na lata.

dostałam też w prezencie laser Philips Lumea, ale jest to laser IPL, czyli depilacja światłem. wykonuje się ją co 2 tygodnie, a później co 4. przed wakacjami warto sobie postrzelać. nie jest całkiem bezbolesny, ale efekty są.