Skocz do zawartości
Andriskos.pl kończy swoją działalność Więcej informacji... ×
Luvuu

Gdybyś mógł napisać książkę, to o czym by była?

Rekomendowane odpowiedzi

Wyobraźcie sobie, że macie możliwość wydania jednej książki - nikt nie narzuca wam tematyki, o wszystkim decydujecie sami. Jak wyobrażacie sobie taką książkę? O czym by ona była? Staralibyście się pisać "pod publikę", by odnieść pewny sukces, czy może pisalibyście tak, żeby zadowolić przede wszystkim samego siebie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś chciałam napisać.

Mam nie raz takie ciekawe sny, że chciałam jakoś poskładać wszystko do kupy i nawet ciekawa hostoria by wyszła.

Nie wiem, może cos dla młodzieży, romansik, albo kryminał :D albo taka obyczajowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zbiór wspomnień i ciekawostek o odwiedzonych przeze mnie miejscach, można powiedzieć że literatura podróżnicza. Lub o lotnictwie, coś bardziej technicznego w połączeniu z moimi doświadczeniami. Chciałbym aby w jakiś sposób przydała się czytelnikowi, sława byłaby dla mnie utrapieniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyobraźcie sobie, że macie możliwość wydania jednej książki - nikt nie narzuca wam tematyki, o wszystkim decydujecie sami. Jak wyobrażacie sobie taką książkę? O czym by ona była? Staralibyście się pisać "pod publikę", by odnieść pewny sukces, czy może pisalibyście tak, żeby zadowolić przede wszystkim samego siebie?

Bylem w takiej sytuacji i napisalem ksiazke (po angielsku) o swoimz zyciu. Nie znalazla ona wielu czytelnikow. Dlatego zdecydowalem opublikowac ja darmowo na Internecie. Kilka miesiecy temu dostalem list z Polski (mieszkam w Stanach Zjednoczonych od roku 1964). Autorka byla Dorota Tukaj, zawodowa tlumaczka. Prosila o pozwolenie na przetlumaczenie mojego zawiklanego zyciorysu (mieszkalem w czterech krajach) na jezyk polski. Byl to dar z nieba.

Oto link do niej:

http://ludkow.info/byt
Podziel sie nim z innymi, szczegolnie z kims kto chce napisac recenzje, do umieszczenia a rozdziale 17tym

Ludwik Kowalski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

własną biografię, bo byłaby ona połączeniem wszystkich możliwyc gatunków :D a poważnie, to chciałabym, aby kiedyś, następne pokolenia miały do niej dostęp i przybliżyłoby im to trochę historię rodziny. być może wyciągnęli by z niej jakieś wnioski i nie popełniali błędów, kalibru podobnego do moich. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja bym chętnie narysował Mangę, o jakimś zajebiaszczym złym antybohaterze z wydupistymi mocami i mrocznym charakterze. Na pewno nie byłoby to rysowane pod publikę, a dla garstki inteligentnych ludzi, którzy zrozumieliby jej przesłanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisałem trzy książki, są to trzy gatunki, które zawsze chciałem mieć na swoim koncie. Jedna to moja praca naukowa na studia, trzecia jest historią moich zmagań na faktach, a trzecia jest zmyśloną fabułą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedys nad tym myslałam i bylaby to ksiazka o tym jak ludzie zatracaja swoje czlowieczenstwo nawet tego nie widzac...o tym jak ich postanowienia i idee gina w przepasci mijajacego czasu.A z nimi i oni sami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdybym był dobrym pisarzem, stworzyłbym powieść grozy z elementami horroru, kryminału i zagadki, coś w rodzaju serialowego Hannibala. Uważam, że mroczna tajemnica i niespodziewany zwrot akcji zawsze będą dobrymi elementami lektury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak się składa że zacząłem pisać co nieco, póki co przybiera to formę krótkiego i konkretnego poradnika. Trochę mi to zajmie gdyż z pisania jestem d*pa, nie zdradzę też na razie żadnych szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj jak sami widzimy i słyszymy, każdy pisze książki, ma talent, czy nie - ale pisze. Jeśli ja miałabym napisać ,chyba tylko mogłabym albo kryminał (dużo ich czytam), albo zwyczajnie o sobie samej, przecież każdy człowiek ma ciekawe życie, przeżycia, wzloty i upadki - więc byłoby o czym pisać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobry pomysł ;) , zresztą zawsze lepiej pisze się o innych,niż o samym sobie, a z drugiej strony każda taka autobiografia byłaby niezłym kąskiem dla innych. ;) Bo jak wspomniałam, każdy ma ciekawe życie ze wzlotami i upadkami, ja jednak napisałabym taką autobiografię ,troszkę by się podkolorowało, odjęto coś tam, dodało i wyszłaby zapewne całkiem niezła powieść. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi