Jump to content
Mrs_Misery

Zdzisław Beksiński

Recommended Posts

Jako młody artysta zajmował się fotografią, wygrywając szereg konkursów międzynarodowych. Dziś Beksiński jest rzadziej kojarzony z czarno-białymi zdjęciami, jednak to właśnie od nich zaczął swoją karierę. Jego fotografie przedstawiały ludzkie postacie, często w niecodziennych pozach; skulone, jakby zalęknione modelki były owinięte sznurkami, ich ciała były zdeformowane lub tak skadrowane, że było widać tylko ich fragmenty.

Zdzisław Beksiński zginął zamordowany w swym mieszkaniu 21 lutego 2005 roku.

Znacie? Co sądzicie na temat artysty czy samych dzieł?

post-1286-0-72031900-1359740770_thumb.jp

post-1286-0-45929800-1359740781_thumb.jp

post-1286-0-60324900-1359740792_thumb.jp

Edited by Misery

Share this post


Link to post

Nie znam go. To są fotografie? raczej malowidła,obrazy. Powiem szczerze,że ja lubię klimaty śmierci,taki "dreszczyk". Jednych to obrzydza a mnie hm,pociąga? Na drugim jest chyba jakaś para,kobieta i mężczyzna, stulone szkielety, impretuje to jako miłość na wieki i po śmierć. Pierwszy obraz jest intrygujący, bandaż na twarzy i krew, czołga się. A na trzecim szkielet,ze szkieletu jakby tron, mroczny klimat. Zawsze miałam gęsią skórkę kiedy patrzyłam na takie prace,bo naprawdę mnie ciągnie do takich rzeczy. Trzeba mieć prawdziwy talent,i inteligencję by wpaść na taki pomysł i żeby go nanieść na płótno.

Share this post


Link to post

Zawsze podobały mi się jego prace. Nawet pierwszą z załącznika miałem kiedyś na tapecie.

Talent jest, a raczej był.

Szkoda, że nie zobaczymy więcej jego twórczości.

Share this post


Link to post

Absolutnie kocham się we wszystkich pracach Beksińskiego! Jestem przesiąknięta ich klimatem, przez co moje prace malarskie czasem zakrawają o taki właśnie mroczno-nostalgiczny nastrój.

GENIUSZ!

Share this post


Link to post

odwiedziłam muzeum w Sanoku, a raczej jego "dom", bo są w nim prywatne rzeczy artysty i jego dzieła. był świetny, bardzo podobają mi się jego obrazy, jeden mam w mieszkaniu. moi rodzice lubią jego pracę. osobiście średnio podobały mi się te komputerowe grafiki - nie ma to jak tradycyjne płótno. o samej rodzinie Beksińskich dużo można się rozpisywać, ale wystarczy obejrzeć film, który jak dla mnie zrobiony został bardzo precyzyjnie i ciekawie.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.