Skocz do zawartości
Andriskos.pl kończy swoją działalność Więcej informacji... ×
ExH

The Human Body

Rekomendowane odpowiedzi

Wypreparowane wnętrzności, mięśnie oddzielone od kości lub zatopione w plastikowej bryle ludzkie płody... Wydawać się może, że tylko osoby o stalowych nerwach zdzierżą osobliwe piękno eksponatów wystawy The Human Body. Jednak nie są one wcale straszne czy obrzydzające. Większość osób ze skupieniem i spokojem studiuje najdrobniejsze szczegóły budowy anatomicznej ludzkiego ciała, utrwalone dzięki innowacyjnej metodzie konserwacji tkanek, zwanej plastynacją. Jej mechanizm polega na usunięciu z tkanek wody i tłuszczów, a następnie zastąpieniu ich polimerami.

Co o tym sądzicie? Świetna lekcja anatomii czy brak szacunku dla ludzkich zwłok?

human_body.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli ktoś się na to godzi, to czemu nie? jest to z pewnością ciekawa rzecz i mnie osobiście nie obrzydza.

dla kogoś, kto interesuje się anatomią człowieka, chce iść na medycynę itp. to bardzo dobry sposób na poznanie ludzkiego ciała w kolejny sposób.

nie każdy ma na tyle wyobraźni.

;)

PS. przeniosłabym do działu "Sztuka"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś lubi i mu się takie 'eksponaty' podobają to proszę bardzo, ja podobnie do trus, nie mam ochoty oglądać prawdziwych fragmentów ludzkiego ciała. Nie chciałabym również żeby ktoś w ten sposób potraktował moje ciało po śmierci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie uważam tego za brak szacunku, jeśli ciało miałoby tylko gnić w trumnie, to chyba lepiej, żeby zostało wykorzystane w taki sposób ;) Myślę, że gdybym miała okazję, to chciałabym zobaczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś chciał by jego zwłoki zostały wykorzystane jako eksponat to czemu miałaby to być profanacja? Mnie ta wystawa wcale nie gorszy i prawdopodobnie poszłabym na nią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi