Skocz do zawartości
Luvuu

My a inne kobiety

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy ulicą przechodzi atrakcyjna kobieta, wszystkim wydaje się naturalne, że obejrzy się za nią większość facetów - mężczyźni uchodzą przecież za wzrokowców i koneserów damskiego piękna. Okazuje się jednak, że nie tylko panowie lubią podziwiać kobiece wdzięki. Przedstawicielki płci żeńskiej robią to równie często i, co ciekawe, dokładne przyjrzenie się drugiej dziewczynie zdarza im się zdecydowanie częściej, niż… zerkanie na przystojnego faceta.

Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych przez Helen Boyle, stylistkę z firmy Swimwear365. – Mamy ogromną potrzebę porównywania się do innych kobiet. Z uporem maniaka oceniamy ich makijaż, fryzury, ubiór, sylwetki i twarze. Szukamy także śladów przebytych operacji plastycznych, skaz na cerze po trądziku, czy nierówności na udach w postaci cellulitu. Wszystko po to, aby się dowartościować lub zmotywować do pracy nad własnym wyglądem – tłumaczy specjalistka.

To jednak nie wszystko. Ankieta wykazała również, że aż 20 proc. pań zakłada okulary przeciwsłoneczne tylko po to, by „bezkarnie” wpatrywać się w pozostałe kobiety, a 42 proc. celowo stroi się dla koleżanek z pracy i przyjaciółek, by nie wypaść na ich tle blado.

Zgadzacie się z tym? Uważacie, że w dzisiejszych czasach nie obchodzi nas wyłącznie zdanie facetów, ale także kobiet? Jak myślicie, dlaczego kobiety coraz częściej zamiast być "solidarne", wolą ze sobą konkurować? Zapraszam do dyskusji ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się oglądam, ale nie po to żeby sobie powiedzieć O, JESTEM LEPSZA, ŁADNIEJSZA, BO ONA MA NIEMODNĄ FRYZURĘ, ale po to, bo po prostu lubię sobie popatrzeć xD Jak coś ładnego w tłumie się znajdzie, to chętnie zawieszę oko, ot tak, dla przyjemności  XP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzacie się z tym?

po części.

Uważacie, że w dzisiejszych czasach nie obchodzi nas wyłącznie zdanie facetów, ale także kobiet?

"zdanie"? ja zwyczajnie chcę się podobać sobie i mojemu facetowi - komuś, komu na mnie zależy i mnie na nim. to wszystko. nie potrzebuję komplementów ze strony innych mężczyzn czy kobiet. wiadomo, że miło jest usłyszeć coś pozytywnego na temat swojego wyglądu. ale też wszystko z dystansem i oczywiście, szczerze. ale co za dużo, to nie zdrowo. niektórym się przewraca w głowie po takich rzeczach. widzę, po niektórych znajomych.

Jak myślicie, dlaczego kobiety coraz częściej zamiast być "solidarne", wolą ze sobą konkurować?

a ja myślę, że solidarne to są kobiety-przyjaciółki. nie konkurują ze sobą, a solidarne są względem opinii na temat innych kobiet-wrogów.

załóżmy: kobieta A nie znosi kobiety B. przyjaciółka kobiety A, automatycznie nie lubi kobiety B. bo tak jest solidarnie.

:)

czy się oglądam? jasne. zazwyczaj jak zobaczę kogoś fajnie ubranego, czy to kobieta, czy mężczyzna. Kraków to miasto miszmaszu osobowości, ludzi tu jest od groma i jest na co popatrzeć. zarówno na ładne osoby i brzydkie, facetów i kobiety. nie umiem określić, kogo częściej krytykuję/podziwiam. myślę, że się to równoważy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam specjalnie nie oceniam innych, no chyba, że naprawdę to jakaś świrnięta dziewczyna. Tak po prawdzie to dla mnie teraźniejsze dziewczyny w większości wyglądają identycznie :P ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lubię patrzeć na piękne kobiety, bo jest odruchowe zachowanie. Machinalnie porównujemy się do innych pań, aby się dowartościowac i na odwrõt, na pewno nie jest to takie...hmm... lesbjskie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Często odwracam się za innymi dziewczynami. Lubię patrzeć na piękne kobiety- niekoniecznie te, które wyglądają jak modelki, ale raczej na te, które mają w sobie coś charakterystycznego. Nie porównuję się z innymi dziewczynami, czasami tylko powzdycham sobie do zdjęć Jessici Lowndes, czy Penelope Cruz, bo z nimi na wygląd zamieniłabym się bez wahania. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Często zdarza mi się patrzeć i oceniać kobiety, dużo osób dziwnie się na mnie patrzy jak powiem, że X ma fajne cycki, mimo że jestem heteroseksualna. To chyba normalne, że czasem oceniamy, porównujemy, patrzymy, bo to jest taki odruch po prostu. Ale najważniejsze, żeby nie popaść w paranoje, bo grunt to podobać się sobie samej a to dodaje atrakcyjności ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi