Jump to content
Luvuu

Przyjaźń dla korzyści

Recommended Posts

Przyjaźń dla korzyści, czyli "sytuacja" w której najczęściej jedna z osób zaprzyjaźnia się z drugą tylko po to by mieć z tego korzyści takie jak np. przebywanie w danym towarzystwie. Zazwyczaj wraz z końcem możliwości czerpania dalszych korzyści albo brakiem potrzeby, taka "przyjaźń" po prostu się kończy.

Spotkaliście się kiedyś z takim zjawiskiem? Co o nim myślicie? Jak sądzicie, których ludzi najczęściej dotykają takie pseudoprzyjaźnie? Przyjaźniliście się z kimś kiedyś dla korzyści? A może ktoś przyjaźnił się dla korzyści z wami?

Share this post


Link to post

Nie spotkałam się raczej z czymś takim. Sama z nikim nie przyjaźniłam się dla korzyść. Wręcz przeciwnie. Przyjaźniłam się z dziewczyną przy, której zawsze czułam się mnie atrakcyjnie, więc korzyści na pewno z tego nie miałam. Teraz nie przyjaźnię się tak blisko z nikim i dobrze mi z tym. Zawsze potem dostaję kopa bo 'ja ta najgorsza'. 

Share this post


Link to post

byłam raz w takiej sytuacji. w gimnazjum poznałam dziewczynę, która zaczęła się ze mną przyjaźnić dla korzyści.

konkretnie chodziło o to, żebym jej coś załatwiała, dawała i żeby mogła się ze mną pokazywać, czy coś takiego.

była strasznie fałszywa i takich "przyjaciółek" miała później więcej. manipulowała nimi. ja na szczęście się nie dałam, bo jak już zaczęła się obrażać, że nie daję jej moich rzeczy, zorientowałam się na jakiej zasadzie jest ta "przyjaźń".

 

nie rozumiem czegoś takiego po prostu. już wolę nie mieć żadnych przyjaciół niż takich, dla których ważne są wszystkie sprawy dookoła z wyjątkiem mnie.

o.O

Share this post


Link to post

Zdarzyło się parę razy, że ktoś się ze mną zaprzyjaźnił po to by móc odpisać zadania domowe itd. Jedna osoba posunęła dalej i była w związku ze mną dla korzyści bym mogła jej przetrzeć szlaki  w Wawie. Sama nigdy nie przyjaźniłam się z nikim dla korzyści. 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.