Jump to content
Ozi87

6 latek i nauka metodą Helen Doron

Recommended Posts

Hej

 

Rodzice planują wysłać mojego małego brata na kurs angielskiego. Wiem że metoda helen doron jest przeznaczona dla dzieci, tylko zastaniawam się czy 6-latek sobie poradzi.

 

Z góry thx za odpowiedzi

Share this post


Link to post

 

Helen Doron – nauczycielka, mama i wielka miłośniczka dzieci – założycielka najsłynniejszej szkoły języka angielskiego dla najmłodszych.

Na czym polega tajemnica jej metody?

Kolorowa, wyłożona dywanami sala pełna jest zabawek i pluszaków. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczą w cotygodniowym spotkaniu z lektorem, podczas którego bawią się używając języka angielskiego. W domu będą odsłuchiwały specjalnie przygotowane płyty z wierszykami i piosenkami. Wszystkie mówią po angielsku z lepszym akcentem, niż niejeden absolwent filologii. I wszystkie bardzo lubią tu przychodzić.

nauka przez zabawę to najlepsze, co może spotkać dzieci. myślę więc, że sobie poradzi.

;)

Share this post


Link to post

Dzieci do 12 roku życia chłoną języki jak gąbka, dlatego moim zdaniem to świetna sprawa by od najmniejszego uczyć je przynajmniej dwóch. Co więcej, dziecko, które do 12 roku życia nauczy się języka będzie tym językiem władało jako ojczystym. Uczenie dzieci poprzez zabawę, tak, by naturalnie używać danego języka to najlepsze, co może być. Zachód już dawno to podchwycił i dlatego powstaje coraz więcej przedszkoli dwujęzycznych. W Hiszpanii jest tendencja aby dzieci wysyłać do przedszkoli np. chińskich, gdzie dzieci porozumiewają się tylko po chińsku, w domu natomiast rozmawiają po hiszpańsku - dzięki temu mają dwa języki ojczyste. Zresztą w Polsce też już chyba zaczyna się to robić coraz bardziej na czasie - przedszkola angielskie lub dwujęzyczne. Mega!

Moje dzieci będą natomiast trzyjęzyczne :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.