Jump to content
A-nitka

Jak szybko i efektywnie nauczyć się języka?

Recommended Posts

Witam!

Proszę was o pomoc i radę w wyborze szybkiej i efektywnej metody
nauki języka angielskiego. Zależy mi na tym żeby móc uczyć się w domu.
Macie jakieś doświadczenia z kursami online?, lub innymi sprawdzonymi
metodami?

Ja mam taką książkę "jak szybko opanować język obcy" czy coś takiego i tam jest mnóstwo rónych ciekawych metod- więc czasem dla urozmaicenia nauki wykorzystuję jakąś.

Poza tym słucham dużo muzyki z angielskimi tekstami i ćwiczę w ten sposób rozumienie ze słuchu, jak nie rozumiem jakichś zwrotów, to tłumaczę je sobie i uczę się ich na pamięć.

I czasem używam programu, który kiedyś był dołączony do jakiejś gazetki komputerowej typu komputer świat- program nazywa się e teacher 5. Tam jest gramatyka, słownictwo, ćwiczenia można pogrupować wg. tematyki czy poziomu zaawansowania.

Ja mam taką książkę "jak szybko opanować język obcy" czy coś takiego i tam jest mnóstwo rónych ciekawych metod- więc czasem dla urozmaicenia nauki wykorzystuję jakąś.

Poza tym słucham dużo muzyki z angielskimi tekstami i ćwiczę w ten sposób rozumienie ze słuchu, jak nie rozumiem jakichś zwrotów, to tłumaczę je sobie i uczę się ich na pamięć.

I czasem używam programu, który kiedyś był dołączony do jakiejś gazetki komputerowej typu komputer świat- program nazywa się e teacher 5. Tam jest gramatyka, słownictwo, ćwiczenia można pogrupować wg. tematyki czy poziomu zaawansowania.

Myślę jednak, że nauka jęyka to przede wszystkim mówienie w tm języku, potem pisanie a najważniejsze myślenie w tym języku. To ostatnie jest najtrudniejsze. Dlatego odkładam książki i przetaję wydawać ciągle nowej kasy na lekcje wg coraz to nowzych metod. Po prostu jade na kurs angielskiego za granicę. Wybrałam Londyn, muszę trochę pooddychać angielskim powietrzem. Myślę, że 2 tygodnie wystarczą, żeby mój angielski podskoczy o 3 poziomy. Kto chce zrobić coś podobnego to podaję link do tego kursu: tu li nk [CIACH]

Dobra, ale zanim wyjedziesz, by szlifować język, powinieneś mieć baardzo solidne podstawy, nie? ;] z pustego i Salomon nie naleje, jak to mówią :P poza tym dziewczyna pytała o metody domowe ;)