Jump to content
Disorder

Akademik

Recommended Posts

Mieszkałem w pierwszym roku i mam mieszane wspomnienia. Budynek był stary, kuchnie beznadziejne wyposażone (mikrofala, czajnik, toster, co więcej potrzeba brytyjczykom do życia?), żarcie na stołówce nienajlepsze. Najbardziej podobała mi się wtedy niezależność od rodziców, którą nie do końca wcześniej miałem, oraz przepiękna okolica. Wcale nie wyszło mnie taniej, bo tyle samo co wynajęcie świetnego dwupokojowego mieszkania w dobrym miejscu. Do tego dojazd był długi i drogi. Strasznie tutaj zdzierają ze studentów.

Rozważałam opcję mieszkania w akademiku, bo nie znałam miasta i mój dom rodzinny jest trochę daleko stąd, złożyłam nawet papiery, ale i tak nie przyznano mi miejsca. ;)

Jakie są jego zalety, a jakie wady?

Z punktu widzenia moich koleżanek z grupy, które mieszkają w akademiku:

+ jest tanio

+ nie martwisz się o rachunki, bo co miesiąc płacisz stałą kwotę

- wspólne łazienki w niektórych akademikach (np. 1 na piętro, bez podziału na kobiety i mężczyzn) - najczęściej jest po prostu brudno

- uciążliwie korzysta się z kuchni, kiedy jest np. tylko 1 na piętro

- brak prywatności, ciągle dookoła są ludzie

+/- imprezy - dla jednych plus, dla innych no niestety... kiedy ktoś codziennie robi imprezę na korytarzu koło Twojego pokoju, to robi się męczące

+/- możesz trafić na nieprzyjemnego współlokatora, ale dookoła są też inni ludzie, a kiedy współlokatorzy w wynajmowanym mieszkaniu okażą się totalnym niewypałem, to chcąc nie chcąc obracasz się tylko wokół nich

Czy faktycznie jest na tyle taniej, żeby zrezygnować z wynajęcia pokoju?

Zależy. Do mojej uczelni "przynależą" akademiki o różnych standardach - wyremontowanie, niewyremontowane - i od tego uzależniona jest cena. W końcu i podczas wynajmowania pokoju można sobie wybrać jakiś tani, który będzie odpowiadał cenom ładniejszych akademików, a może nawet będzie tańszy.

Zastanawiałam się też nad prywatnym akademikiem, ale te którymi się interesowałam, były na podobnych zasadach, co wynajmowania pokoju w mieszkaniu, cenowo też było podobnie, więc zrezygnowałam :)

Nie mieszkałem nigdy w akademiku. Ale domyślam się, że może być ciekawie. Gdybym trafił na nie przyjemnego współlokatora tak jak Luvuu pisze, to prędko by się wyniósł. 

Mieszkam w akademiku i jest świetnie. Na początku miałam obawy, a teraz jestem bardzo zadowolona. :) Koszty są małe w porównaniu z ceną wynajmu mieszkania. Mam akademik odremontowany, na piętrze jest jedna kuchnia z wieloma kuchenkami,nigdy nie było problemu z brakiem wolnej kuchenki, zawsze w spokoju mogę sobie przygotować jedzenie. Łazienkę mam jedną na jeden segment (10 osób ), czysta, bez kolejek, wadą jest może to, że mała. Z tymi imprezami też nie ma problemów, czasem są, ale nie jest to tak, że odbywają się codziennie i w spokoju można się uczyć, a jeśli już nie mogę się skupić, bo ktoś puszcza zbyt głośno muzykę, to idę do pokoju cichej nauki, co zdarza się rzadko. Jeśli zaś chodzi o współlokatorki to mam to szczęście, że trafiłam na dwie świetne dziewczyny. W ogóle atmosfera jest bardzo przyjazna.

nie dałabym rady dzielić z kimś pokoju. zresztą wolałabym już chyba wynająć z kimś mieszkanie. (; mniej tłoczno i więcej luzu dla siebie.