Jump to content
Allah666

Opis geja - Pan Tadeusz

Recommended Posts

Ostatnio czytam Pana Tadeusza i natknąłem się na ciekawy cytat z I księga wers 445-450 

Oto cytat: 

Nogi miał długie cienkie jak od chmielu tyki 
W pończochach, ze srebrnymi klamrami trzewiki 
Peruka z harbajetlem związanym w miechu 
Starzy na on ekwipaż parskali ze śmiechu 
A chłopi żegnali się mówiąc: że po świecie 
Jeździ wenecki diabeł w niemieckiej karecie.

tam są lepsze cytaty :D pamiętam jak czytałam w szkole na głos fragment 'a ku***y sięgały mu do kolan', coś w tym stylu. wszyscy załapali i pękali ze śmiechu, tylko ja się tak w literach pogrążyłam, że złapałam za chwilę ocb ._.

A chłopi żegnali się mówiąc: że po świecie Jeździ wenecki diabeł w niemieckiej karecie.

to jest akurat ciekawe. bo w sumie o co chodzi? dlaczego wenecki i dlaczego niemiecka?

i sprawdziłam w czym rzecz:

http://www.ruinyizamki.pl/legendy/wenecja.htm

W dniu 6.12.2013 o 14:56, Allah666 napisał:

Myslałem, że jesteście na tyle inteligentni aby to skumać. Widać trzeba wam palcem pokazywać wszystko. 

Miał chłop rację. Prześledziłem wpisy w różnych tematach. Wniosek nasuwa się następujący: nudziarze, ludzie bez poczucia humoru i dystansu do siebie, oraz pospolite niemoty fafluczące na ' zapchaj tematy ' doprowadziły do upadku forum. Gonić takie niedojdy w pi***, nie przejmować się brakiem codziennego blekotu, bo w jakości, a nie w ilości drzemie sprawcza siła. Amen. 

4 godziny temu, Niebieska napisał:

Nie każdy był tu nudziarzem, Allah potrafił dawać dziwne tematy dlatego inni byli ostrożni w postach.

Kiedyś zajrzał gościu na forum.  Widziałem go, ale chyba d*pa zmarszczyła mu się ze strachu i woli do kościółka chodzić na nieszpory. Kilku starych zgredów płci obojga zafilowało z ciekawości, ale że Facebook zrył im berety na maksa, to zapomnieli języka w gębie.