Jump to content
Blackia

Ksiązki, przez które ciężko przebrnąć...

Recommended Posts

Zdarzyło Wam się mieć w reku książke, ktorej nie daliscie rady doczytać?

Co Was w niej zraziło, ze az tak zniechęciła.

Ja miałam pare takowych.Jednak na przedzie zawsze bedzie ta jedna "Chłopi" Reymonta.Nie wiem, ale za chiny nie trybie co tam piszą...

Ps.Gdyby temat sie powtorzył to prosze o usuwke.;)

The Secret Teachings of All Ages (Manly P. Hall) - Ze względu na archaiczny język i ilość zawartych w niej informacji. Słownik jest niezbędny nawet jeśli ktoś doskonale włada angielskim, a i on nie zawsze pomaga. Może Cię ona zainteresować.

Poza tym wszelkie książki o fizyce kwantowej, hologramach i podobnych tematach, chociaż to chyba oczywiste. Są ciekawe więc się nie poddaję.

Z reguły nie lubię polskich utworów pisanych wierszem. Pan Tadeusz to pierwsze co mi przychodzi do głowy. W dodatku te wszystkie archaizmy... Czytanie tego nie sprawiało mi przyjemności więc zrezygnowałem.

Krzyżacy- naprawdę chciałam przeczytać tę książkę, ale mimo moich szczerych chęci nie dałam radę..

Podobnie było z Weselem, mimo że cieniutka książka to i tak język jakim zostało napisane mnie zniechęcił. Jaki jest sens czytania czegoś czego i tak się nie zrozumie.  

Co do samej treści książki, jak już wypożyczam książkę to orientuję się czy warto ją przeczytać i zazwyczaj, jak nie zawsze dobrze wybieram i książka mnie wciąga. Zresztą nawet lektury, które wybrałam sobie do przeczytania były ciekawe. (; 

(prawie) wszystkie lektury. najgorsza była dla mnie "Lalka". no po prostu nie przeczytałam nawet streszczenia. kupiłam audiobooka - 3 razy zasnęłam. poddałam się, ale żyję.

W dniu 6.01.2014 o 15:32, Blackia napisał:

Zdarzyło Wam się mieć w reku książke, ktorej nie daliscie rady doczytać?

Co Was w niej zraziło, ze az tak zniechęciła.

Ja miałam pare takowych.Jednak na przedzie zawsze bedzie ta jedna "Chłopi" Reymonta.Nie wiem, ale za chiny nie trybie co tam piszą...

Ps.Gdyby temat sie powtorzył to prosze o usuwke.;)

Jedno z najpiękniejszych dzieł polskiej literatury. Malarski opis wsi, mijających pór roku, postaci targanych zwykłymi ludzkimi emocjami. Ponadczasowe dzieło, które  jak pomost łączy czasy minione z obecnymi. U osób mało wrażliwych na piękno , w trakcie czytania może wystąpić syndrom tzw. ' długiej prostej'.