Jump to content
Siergiej

Abstrakcja

Recommended Posts

Abstrakcja - sztuka czy prymitywizm? Odprężające dzieło, czy może denerwujące bazgroły? Większość ludzi ma własną, oryginalną opinię na ten temat - jaka jest Wasza? A może macie swojego ulubionego artystę?

Mnie, prawdę mówiąc, dobrze wykonana abstrakcja po prostu kręci. Unikam jednak byle czego, choćby był to "artysta" z górnej półki.

Zależy też jak kto postrzega sztukę abstrakcyjną. Dla mnie bazgroły nie zaliczają się do sztuki, prędzej zaklasyfikowałbym je do kategorii materiałów palnych. Dla mnie abstrakcja jest tym:

obrazy-recznie-malowane-komplet-5-elemen

obraz_oko.jpg

salvadordaliantropomorficznaszafka.jpg

Muszę się całkowicie zgodzić z powyższym - są to piękne dzieła sztuki :) Ale nie będę gorszy i także załączę grafikę, choć w nieco innym, lecz nadal abstrakcyjnym klimacie:

tarasewicz0029.jpg

A co myślicie o czymś takim? To również "dzieło" ;)

Sztuka abstrakcyjna jest to bajer dla pozerów. Wielokrotnie krytycy i inne głupki rozpływali się w zachwytach nad dziełem sztuki, później okazywało się, że to ' dzieło ' namalował słoń lub po płótnie spacerował wieprz, który na dodatek na nim się wysrał. 

Abstrakcja..jest genialna,jeżeli jest genialnie namalowana-oczywiste.Są obrazy na które można patrzeć parę lat i co jakiś czas wyławiać/zauważać nowe dotychczas niedostrzegane rzeczy.

19 minut temu, Jacekz napisał:

Abstrakcja..jest genialna,jeżeli jest genialnie namalowana-oczywiste.Są obrazy na które można patrzeć parę lat i co jakiś czas wyławiać/zauważać nowe dotychczas niedostrzegane rzeczy.

Może mucha nasrała na obraz? Bo faktycznie takiej małej kropki można nie zauważyć. Ja lubię konkret np. gołe kobitki. 

2 godziny temu, Jacekz napisał:

I w tym tkwi szkopuł...genialnie namalowana,  to ona staje się przewaznie pośmiertnie.Ale pomijając juz to...teraz wszystko jest już abstrakcją, więc mało co może zachwycać.;) to takie jakieś oblatane się stało.

Pst...a ów personom nic tylko gratulować wytrwałosci w lustrowaniu tak długim.Mi tam, naprawdę szkoda by było tych paru lat ;D