Skocz do zawartości
Andriskos.pl kończy swoją działalność Więcej informacji... ×
Siergiej

Uczestniczycie w wyborach?

19 użytkowników zagłosowało

1. 1. Uczestniczysz w wyborach?

• Tak (zawsze)
      11
    • Nieregularnie
      3
    • Nie (nigdy)
      4
    • Nie dotyczy (poniżej 18 roku życia, inne powody - opisz w odpowiedzi)
      1

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu obowiązkiem? Nie rozumiem tego konceptu. 

Raczej obywatelskim obowiązkiem, czymś co powinno się robić, bo tak wypada a nie bo tak trzeba. Jakkolwiek nie jestem fanem takiego myślenia, co do uczestniczenia w wyborach jest to strzał w dziesiątkę. Nie rozumiem dlaczego ludzie mają z tym taki wielki problem, ruszyć tyłek na wybory w niedzielę, zaznaczyć krzyżyk i cześć. Nawet jak się nie ma swojego kandydata to lepiej oddać pusty głos niż nie pójść wcale. Lepiej, ponieważ powiększamy w ten sposób pulę głosów i obniżamy możliwość druzgoczącej przewagi - której raczej nie chcemy uzyskać, skoro nie głosujemy na nikogo.

Ja mam swoją zasadę, nie dyskutuję o polityce z kimś kto nie głosował. Łatwo jest krytykować i wymagać, ale kiedy przyzwoitość wymaga, żeby wrzucić kartkę do urny to połowa polaków (mówię o wyborach pod koniec 2015) wolała zostać w domu. A wypowiadają się wszyscy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi