Jump to content
Professorek

Kursy na ratownika

Recommended Posts

Piszę, bo mamy tutaj specjalistę od ratownictwa :D Otóż, za rok idę na studia. W tym czasie chciałbym porobić sobie kursy głównie na ratownika. Wiem, że są tam jakieś po ukończeniu 18 roku życia ale jak się nazywają i jaki to stopień nie mam pojęcia. Chciałbym się rozwijać w pierwszej pomocy ale głównie hobbistycznie. Nie zamierzam wiązać z tym przyszłości :) Liczę na rady!

W PSP możesz zrobić tak:

-Szkolenie techniczne podstawowe I stopnia

-Szkolenie techniczne II stopnia na aparaty tlenowe

-Szkolenie techniczne dowódców 

-Szkolenie Naczelników

Czasem są organizowane kursy typowo ratowniczo-medyczne. 

Warunkiem jest 18 lat i bycie pełnoprawnym członkiem OSP. Kursy robisz w podanej kolejności. 

Prócz tego dowiesz jak samemu uniknąć śmierci. To jedyne miejsce gdzie nauczysz się czegoś od zawodowców. I wykłady są tylko po dwa, resztę masz samą praktykę, obsługiwanie urządzeń hydraulicznych, budowanie linii etc. I dostaniesz jeszcze kasę za uczestniczenie w takim szkoleniu, każde trwa ponad 100 godzin, za godzine szkolenia masz płaconą bodajże dychę. 

Na takie szkolenia jak najbardziej się opłaca iść. Ja polecam jak już zrobić kurs ratownika wopr, na wakacje zawsze można kila złotych sobie dorobić siedząc na plaży zerkać czy dziewczyny przypadkiem się nie topią. 

A umiejętność ratowania osoby z wody może się przydać, pamiętaj że najlepszy ratownik jest ten który jest na miejscu zdarzenia.

Pozdrawiam