Jump to content
Disorder

Warunek

Recommended Posts

No jasne, że miałam warunki. W pierwszym semestrze miałam krótki warunek z fizyki, dzięki kochamu profesorkowi :heart: i dzięki niemu w ciul osób odpadło, przez jego humorki, ale do tego trzeba przywyknąć na studiach. W drugim semestrze już olałam naukę, egzaminy też, na których nie pojawiłam się, skupiłam się na pracy, wolałam później mając więcej czasu na naukę przysiąść do tego. W drugim semestrze miałam krótki warunek z metod probabilistycznych, a długi-mam nadal z mechaniki technicznej. Teraz wyjątkowo prawdopodobnie wyrobię się z wszystkim w sesji, ewentualnie zostanie mi wytrzymałość materiałów. 

U mnie za krótkie warunki się nie płaci, czy na innych uczelniach się płaci?

Za długi płaci się w zależności od tego ile godzin muszę wykupić, czy same wykłady, ćwiczenia, labolatoria, projektowanie czy wszystko, z mechaniki miałam wykłady+ćwiczenia, kosztowało mnie to 390 zł. Tę zaległą mechanikę zaczynam od przyszłego semestru, MUSZĘ ją zdać.

U mnie za krótkie warunki się nie płaci, czy na innych uczelniach się płaci?

u mnie to było jakieś 80zł.

ja niestety zmagam się z matematyką. mam długoterminowy warunek, bo do krótkiego nie podeszłam (żałuję).

teraz nie mogłam chodzić na zajęcia, bo pokrywały mi się z tymi z III semestru, więc nauka na własną rękę, ale też mam ciągle egzaminy z czegoś, więc będę miała na to jakieś 4 dni XD

u mnie to było jakieś 80zł.

Hmm, bo to jest chyba tak, że na prywatnych uczelniach płaci się również za krótki warunek. A odnośnie długiego warunku, ile płacisz za godzinę wykładu/ćwiczeń?

U mnie wytrzymałość materiałów jest kontynuacją mechaniki technicznej i też jakieś 3/4 grupy nie powinniśmy chodzić na zajęcia, ale dogadaliśmy się z profesorem i pozwolił nam chodzić na zajęcia i podejść do egzaminu, także chociaż z tym nie jesteśmy do tyłu. (; 

u mnie nie ma jakiś długo czy krótko terminowych. jest po prostu warunek- trzeba zdać przedmiot w następnym semestrze. jeśli dobrze pamiętam to albo 150 albo 250zł. ja nigdy nie miałam i mieć nie będę.

Nie zapowiada się, żebym po tym semestrze miała mimo że niektóre przedmioty mi się kończą. I na koniec też chciałabym taki stan utrzymać, ale wiadomo - różnie może być. U nas chyba nie ma warunków krótkoterminowych, ale nie wiem w sumie... Mamy też pewne ograniczenia, co do warunków - możemy mieć maksymalnie trzy, ale jeśli nie jest to przedmiot wiodący. Jeśli jest to przedmiot wiodący (praktyczna nauka języka niemieckiego albo angielskiego) to nie możemy mieć warunku już z innego przedmiotu. ^^

I zdałam wytrzymałość materiałów, uf. Teraz zobaczymy czy normalnie będzie mógł na profesorek wpisać ocenę z egzaminu czy bęzie musiał kombinować..

Mamy też pewne ograniczenia, co do warunków - możemy mieć maksymalnie trzy, ale jeśli nie jest to przedmiot wiodący. Jeśli jest to przedmiot wiodący (praktyczna nauka języka niemieckiego albo angielskiego) to nie możemy mieć warunku już z innego przedmiotu.

U mnie jest ograniczenie w postaci punktów, który ma każdy przedmiot. Każdy przedmiot ma inną ilość punktów i w sumie nie możemy przekroczyć 11 pkt bodajże, więc np. w 1 seemstrze jak ktoś był do tyłu z matmą [7 pkt] to już nie mógł zawalić innego przedmiotu bo by wypadł ze studiów.

zapowiada się, że połowa roku (jak nie więcej) będzie mieć warunek z MSG. kobieta wyraźnie chce wszystkich ud***ć, no ale... póki co mamy krótki, potem będę się martwić.

i niech mi ktoś powie, że prywatne uczelnie to zło i niesprawiedliwość w "kupowaniu" ocen - uduszę...

matma zdana, warunek z głowy XD

Dis, znam prywatną uczelnie na której płaci się za zaliczenie semestru. (: Przypuszczam, że nie jest jedyną prywatną uczelnią, która robi tak, zresztą ludzie nie wyssali sobie tego z palca, coś w tym musi być. Od razu zaznaczam, nie sugeruję, że na Frycza tak też musi być, możliwe iż u Ciebie bez łapówek zalicza się przedmioty. :D

Profesorki też są cwani, uczelnia musi sobie zarobić też dodatkowo, a warunki kosztują wiadomo. (;

U mnie jest ograniczenie w postaci punktów, który ma każdy przedmiot. Każdy przedmiot ma inną ilość punktów i w sumie nie możemy przekroczyć 11 pkt bodajże, więc np. w 1 seemstrze jak ktoś był do tyłu z matmą [7 pkt] to już nie mógł zawalić innego przedmiotu bo by wypadł ze studiów.

U nas pewnie też ma to jakiś związek z punktami, bo żeby mieć zaliczony semestr trzeba mieć ileśtam punktów ECTS, a wiadomo, że wiodące mają najwięcej punktów i jakby się zawaliło oba, to pewnie by się przekroczyło ten "limit" :P

Mój facet miał 2 warunki na pierwszym roku, za każdy 500 zł, ale na szczęście można napisać wniosek i starać się o rozłożenie na raty albo o obniżenie tej ceny :P