Jump to content
Luvuu

Kraj w którym chcielibyście zamieszkać

Recommended Posts

Wielu Polaków wyjeżdża z kraju w poszukiwaniu za lepszym życiem. Gdybyście stwierdzili, że w Polsce nie ma dla Was przyszłości i postanowili przenieść całe swoje życie do innego kraju (nie pojechać tam wyłącznie do pracy, a w sumie po to by tam żyć), to na jaki kraj zdecydowalibyście się? Dlaczego akurat na ten? Co bralibyście pod uwagę podejmując taką decyzję? Czego najbardziej balibyście się?

jeśli miałabym zamieszkać gdziekolwiek w innym kraju, to zdecydowanie Anglia. mam tam część rodziny, znajomych.

lubię Anglię, mentalność ludzi (o czym już pisałam w innym temacie), znam język (który chciałabym podciągnąć).

pod uwagę wzięłabym zarobki w pierwszej kolejności, bo to byłaby główna przyczyna mojego wyjazdu.

bałabym się nowych zasad, kultury, życia z ludźmi, nie dogadania się, ale to wszystko da się ogarnąć z czasem ;)

To Anglia już odpada.

Ja chciałbym zamieszkać w Rosji, skakać z 5 piętra, pić wódkę duszkiem, gadać do paczki fajek i trzymać na łańcuchu niedźwiedzia. 

Islandia bardzo kusi, chociaż znalezienie tam pracy w mojej (przyszłej mam nadzieję) profesji graniczy pewnie z cudem. Jest pięknie, spokojnie i bezpiecznie. Kij z tym że zimno, ogrzewanie jest tanie jak woda a poza tym jestem w końcu polakiem. Do tego praktycznie wszyscy znają angielski, więc znajomość języka od samego początku nie jest konieczna. Żyć nie umierać.

godafoss-aurora-iceland_65568_990x742.jp

(Nie, nie planuję zostać w Anglii, życie tu jest męczące i poza tym marnie widzę przyszłość tego miejsca)

Ja mysle, ze w gre wchodzi chyba jedynie Hiszpania (Polska nie). Nie umiem sobie wyobrazic siebie przez lata w innym miejscu, bo tam czuje sie jak u siebie. Chociaz mysle, ze moglabym sie zadomowic we Wloszech albo w ktoryms z krajow Ameryki Lacinskiej ale nie wiem, najpierw musialabym tam pomieszkac przez jakis czas zeby sie przekonac, czy to miejsce dla mnie, bo niestety slonce, morze i cieplo to nie wszystko (choc duzo). Uwielbiam Wlochy i mysle, ze byc moze moglabym zadomowic sie we Wloszech.

Biore pod uwage klimat Wloch, bo to kraj tak naprawde dosc podobny do Hiszpani, ludzie sa tam rowniez lekkoduchami, nie sa upierdliwi i malostkowi, otwarci i dosc sympatyczni, chociaz Wlosi maja ten pierwiastek skurczysynstwa, ktory mi sie wcale nie podoba... Dlatego nie wiem czy koniec koncow bym sie zadomowila.

Azja i jakaś cieplutka wysepka.

Gdzieś na YT widziałem videobloga kolesia który się tam przeprowadził i z tego co opowiadał wynikało, że wynajęcie całego domu z basenem to koszt około 2000 w przeliczeniu na złotówki.

No żyć - nie umierać. :)

Anglii od zawsze nie lubiłem. Nie wiem czemu. Po prostu od zawsze. Jest zimno, mokro i ciasno. Fuj.

Hiszpania... Lubię hiszpański bo fajnie brzmi, ale nic poza tym, Nuda.

Francja. Kiedyś miałem okres fascynacji tym krajem, ale teraz staje się islamską republiką a nie wolnym krajem europy, więc zdecydowanie podziękuję.

Włochy... Kojarzy mi się miło, ale jakoś nie pociąga.

USA. Chciałbym kiedyś pojechać na bardzo długą wycieczkę by dokładnie obejrzeć ten kraj. Jednak nic poza tym.

Mała wysepka w azji, przebija wszystko. :)

A ja za to chciałbym unikać miast, miejsc w których praktycznie wszystkie słyszane przeze mnie dźwięki i widziane przeze mnie artefakty są dziełem człowieka. Widzę jak mnie to powoli zabija.

Kiedyś bez zastanowienia napisałabym Anglia ;) Z czasem zmieniłam trochę zdanie - fascynuje mnie Anglia, ale raczej nie chciałabym tam mieszkać, myślę że fajnie tam pojechać raz na jakiś czas, ale nie mieszkać - ze względu na pogodę chociażby :D A tak poważniej... odnoszę wrażenie że Anglicy mają już dość napływających z różnych krajów emigrantów, w sumie im się nie dziwię, w końcu nasi rodacy odbierają im pracę we własnym kraju.

Jeśli kiedyś gdzieś wyjadę to pewnie do Niemiec, tam byłoby mi najłatwiej znaleźć pracę z pewnych przyczyn ;) W wakacje miałam okazje mieszkać tam 2 miesiące, zdążyłam trochę pożyć wśród Niemców i miło to wspominam.

Ale jak na razie dobrze mi się żyje w Polsce, zobaczymy jak to będzie gdy przyjdzie mi szukać pracy :D

Zawsze chciałam wyjechac do Kanderstegu w Szwajcarii.W koło gory, zielen i snieg na zmiane i piekno małej miejscowosci samo w sobie.Ale przeciez, jak to mowia "wszedzie dobrze gdzie nas nie ma...Wiec jaka mialabym pewnosc, ze bedac tam me serce by ciagło nazat do Polski.Polska jest jaka jest.Jednak nie przesadzajmy, sa kraje gdzie jest gorzej.Wiec tak w glebi duszy ciesze sie, ze jestem tu gdzie jestem.

pokaż mi Anglika bez pracy :P

Podejrzewam, że i tam znajdą się bezrobotni, ale mi chodziło o zupełnie inny aspekt :) Oglądałam kiedyś jakiś wywiad/reportaż z udziałem Anglików i mowa tam była m.in. o tym, że są wypierani przez przyjezdnych i często pracodawcy wolą zatrudnić Polaka czy innego obcokrajowca, bo mogą zapłacić im mniej, co jest prawdą. ;) Jednak wiadomo - nie wszyscy Anglicy będą patrzeć na Polaków negatywnie. :)

pokaż mi Anglika bez pracy :P

Nie wierzę że byłaś i nie widziałaś nigdzie osiedli socjalnych, gdzie tylko produkuje się dzieci aby szarpać zasiłki i mieć za co chlać, takie coś jest w każdym mieście. Nie myślę jednak że to wina imigrantów, ci ludzie są po prostu zbyt leniwi żeby pracować a system daje się doić.

Jeśli już bym musiała wyjechać to Niemcy... Nie za gorąco, nie za zimno, mam tam rodzinę która już mieszka na stałe...czyste Państwo ludzie nie "srają" po klatkach schodowych ;D Zupełnie inna mentalność niż u nas... Ale i tak kocham Polskę ;)

czyste Państwo ludzie nie "srają" po klatkach schodowych

Z tym podobno coraz gorzej?

Turkeyball.png

Ale fakt, na mnie też zrobił ten kraj wrażenie.

Z tym podobno coraz gorzej?

Zależy chyba od dzielnicy ja na Frankfurt nie narzekam zwłaszcza gdzie mieszkałam w dzielnicy Heddernheim to niedaleko Giełdy Papierów Wartościowych więc ze slumsami się nie spotkałam :D 

Zdecydowanie Japonia. Ale nie wielkie miasta. Nie Tokio, Kioto. Wolałbym wyjechać gdzieś do mniejszej miejscowości (co i tak prawdopodobnie wiąże się ze zaludnieniem w okolicach Wrocławia ;)) i poczuć klimat tradycyjnej Japonii. Nie tej, którą można zauważyć teraz w Tokio, gdzie dla wielu osób doba składa się z pracy i snu.

Pojechałbym na północ Japonii. Tam żyją najbardziej tradycyjni Japończycy i najwięcej jest klasycznej japońskiej zabudowy sprzed kilku wieków. Czasami nawet podróżuję po Kraju Kwitnącej Wiśni na google street view. :D Bo jak to mówią: Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. ;)