Jump to content
Marcinox

Szkolne wyprawki

Recommended Posts

No właśnie.. co roku jest to samo. Wyprawienie do szkoły małego dziecka przechodzi istne pojęcie. Ubiór i przybory szkolne przekraczają kwotę 500zł. Istny obłęd, już do samego przedszkola człowiek nie mało się wykosztuje, żeby nasze dziecko miało wszystko co trzeba.

Co o tym myślicie, jakie jest Wasze zdanie? Czy aby czasem nie jest to lekką przesadą?

Zdecydowanie to przesad.Bo w wiekszosci przypadkow ta kwota, o ktorej piszesz- jest znacznie wieksza.A najsmieszniejsze jest to ze mamy niby dofinansowania na wyprawki.Niestety zeby taka dostac to trzeba spelniac okreslone warunki.Te zas sa tak absurdalne, ze az smieszne.

Bo wiecej, do tej pory byly wyprawki dla klas 1-3 i kl 6.

Czego nie potrafie zrozumiec.Bo jak tlumaczono mi, dla kl 4 i 5 ksiazki mozna odkupic od klas poprzednich.ok.a tych do 6 juz nie? CHORE.Poza tym, ktore mozna to mozna.A co z tymi ktore sa razem z cwiczeniami? Te przeciez nie mozna odkupic.eh

Temat rzeka.Tak czy siak sa to koszty przerastajace wydatki normalnego czlowieka.:/

A jak juz ktos ma blizniaki to nie mam pojecia...bo nauczyciela nie obchodzi nic.Podreczniki musi miec.

co prawda ja już do szkoły nie chodzę, ale mój brat owszem. u niego w szkole podręczniki są za darmo, a dokładniej - wypożyczane. on oddaje je na końcu i to wszystko, ma tylko dbać. przejazdy do szkoły komunikacją miejską są bezpłatne, więc też super. trochę odpada. mundurków nie ma. kupić musi zeszyty, piórnik i plecak tak podstawowo.