Jump to content
Marcinox

Szkolne wyprawki

Recommended Posts

No właśnie.. co roku jest to samo. Wyprawienie do szkoły małego dziecka przechodzi istne pojęcie. Ubiór i przybory szkolne przekraczają kwotę 500zł. Istny obłęd, już do samego przedszkola człowiek nie mało się wykosztuje, żeby nasze dziecko miało wszystko co trzeba.

 

Co o tym myślicie, jakie jest Wasze zdanie? Czy aby czasem nie jest to lekką przesadą?

Share this post


Link to post

Zdecydowanie to przesad.Bo w wiekszosci przypadkow ta kwota, o ktorej piszesz- jest znacznie wieksza.A najsmieszniejsze jest to ze mamy niby dofinansowania na wyprawki.Niestety zeby taka dostac to trzeba spelniac okreslone warunki.Te zas sa tak absurdalne, ze az smieszne.

Bo wiecej, do tej pory byly wyprawki dla klas 1-3 i kl 6.

Czego nie potrafie zrozumiec.Bo jak tlumaczono mi, dla kl 4 i 5 ksiazki mozna odkupic od klas poprzednich.ok.a tych do 6 juz nie? CHORE.Poza tym, ktore mozna to mozna.A co z tymi ktore sa razem z cwiczeniami? Te przeciez nie mozna odkupic.eh

Temat rzeka.Tak czy siak sa to koszty przerastajace wydatki normalnego czlowieka.:/

A jak juz ktos ma blizniaki to nie mam pojecia...bo nauczyciela nie obchodzi nic.Podreczniki musi miec.

Share this post


Link to post

co prawda ja już do szkoły nie chodzę, ale mój brat owszem. u niego w szkole podręczniki są za darmo, a dokładniej - wypożyczane. on oddaje je na końcu i to wszystko, ma tylko dbać. przejazdy do szkoły komunikacją miejską są bezpłatne, więc też super. trochę odpada. mundurków nie ma. kupić musi zeszyty, piórnik i plecak tak podstawowo.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.