Jump to content
nookie0

Brak kasy na studiach.

Recommended Posts

Witajcie !

Chciałbym się podzielić moimi problemami a także zapytać was o radę.

A wiec jestem studentem niezbyt zamożnym ale honorowym, mieszkam z dala
od domu w akademiku... Niestety ostatnimi czasy co raz częściej brakuje
mi kasy na podstawowe wydatki związane z uczelnią czy życiem
"studenckim" nie tylko o picie chodzi !

Ostatnio wpadłem na pomysł poratowania się jakimś kredytem, albo
pożyczką ale czy to ma sens? Niby mam teraz większe wydatki takie jak
naprawa komputera ( bez którego nie dam rady dalej studiować ) czy
chociażby ubranie się na zimę.. Ciężko znaleźć też pracę na moim
kierunku ponieważ jest bardzo dużo nauki.

Pytanie czy jako student dostanę kredyt w normalnym banku ? Nie mam
przecież żadnej historii wpłat czy BIK. Chwilówki to chyba zbyt grząski
temat ?

Proszę o radę, dziękuje

W banku na pewno nie dostaniesz kredytu. Nawet pracując, jeżeli się nie ma umowy o pracę i to najlepiej na czas nieokreślony, ciężko jest dostać kredyt. Ewentualnie czasami są kredyty studenckie, ale z tego co wiem, to się załatwia przez uczelnię. Musisz podejść do dziekanatu i się spytać.

Jednak, tak czy inaczej, nie pakował bym się w kredyty w Twojej sytuacji. Wydasz pieniądze - ok, ale pożyczkę trzeba spłacać, a jak sam mówisz nie masz czasu pracować. W Twojej sytuacji niestety nie ma chyba wyjścia, musisz się zmobilizować i połączyć studia z pracą w weekendy.

Nie otrzymsz kredytu w żadnym  banku bez poświadczenia o dochodach.

Jedyne wyjscie to zapomogi dla osób w trudnej sytuacji finansowej, stypendia etc.

Zapytaj o takie rozwiązanie w dziekanacie uczelni.

Poza tym pozostaje Ci pomoc społeczna lub po prostu praca dorywcza.

Chcesz mieć pieniądz to musisz na niego zapracować.

Skorzystaj np. z ofert prac inwentaryzacjnych, które odbywają sie zwykle w godzinach nocnych.

Nie korzystaj z pożyczek typu chwilówki jeżeli nie chcesz popaść w długi.

Oprocentowanie jakie przyjdzie Ci zapłacić za zwłokę lub lenistwo uświadomi Ci błąd, który po fakcie zwykle okazuje się przytłaczający.

Hmm a nie lepiej poszukac jakiejs doryczej pracy? :)

Dla studentow tego troche jest :)

Pozyczka nie jest darmowa i tez trzeba ja splacic.A skoro teraz kasy brak to i pozniej nie wiadomo jak bd.Przemysl to :}

Pracuję dla banku, ale niestety bez zaświaczenia o dochodach nikt Ci kredytu nie udzieli...natomiast brak historii kredytowej nie jest problemem jeśli wiesz który bank obsługuje bez historii kredytowej i ma propozycję nawet dla osób, które ukończyły tylko 19lat  ( nie napiszę bo uznają za reklamę, ale na priv gdybyś potrzebował tej informacji mogę Ci napisać). Dobra też rada nie lataj po wszystkich bankach bo zaniżasz sobie scoring robiąc tzn. "zapytania" do systemu :) 

Hej, z powodu egzaminów nie miałem jak nawet wam podziękować za odpisanie.. Cóż kredyt studencki jest wyjściem ale musiałbym znaleźć co najmniej 2 żyrantów tego kredytu, którzy mają zarobki większe niż 1500zł netto i umowę na czas nie określony. W dzisiejszych czasach dzieżko o takie osoby nawet wśród rodziców.
Kolejnym pomysłem jest pożyczka od tzw: chwilówek , zacząłem się interesować tematem bo np: provident ma małe oprocentowanie przy pożyczce przez internet i żadna baba do domu nie przychodzi... Jest wielu pośredników czy też porównywarek takich pożyczek - trafiłem na jedną z nich

Jeżeli szukasz finansowania bez BIK koniecznie zapoznaj się z nasza ofertą! Rozumiemy, że każdemu może się zdarzyć zator w płatnościach, wiemy jak ważna jest płynność finansowa oraz pieniądze na bieżące wydatki. Posiadamy szeroką ofertę finansowania bez BIK: jeżeli z nami nie otrzymasz pożyczki oznacza to, że najprawdopodobniej nigdzie nie otrzymasz oferty. Ponad 30 ofert poza-bankowych w 1 miejscu. Wysokie kwoty nawet do 15 000 zł. Wejdź na www.skanerfinansowy.pl

Co o takim rozwiązaniu myślicie ? Czy lepiej dać sobie spokój z studiami czy może próbować załatwić to chwilówkami. Studia zaoczne niestety też kosztują i to nie mało więc rozwiązanie nie zbyt dobre..
Proszę nie odbierać tego jak spam , to jest cytat z wyszukiwarki - nie mniej jednak liczę się z oskarżeniami.

Dzięki za pomoc !

Hej

Kiedyś byłem na tej stronie - bardzo fajna , ciekawa porównywarka mogę polecić.

Aczkolwiek w twojej sytuacji to na szybki zastrzyk pieniędzy Chwilówka + niestety konkretna prawa za jakieś dobre pieniążki żeby się w zadłużenie nie pakować.

Powodzenia