Jump to content
Kaszi

samoobrona

Recommended Posts

Kupiłam sobie ostatnio gaz łzawiący. Mimo, że jeszcze go nie użyłam czuję się dużo bezpieczniej wracając do domu. Sam fakt posiadania takiego sprzętu podnosi moje poczucie bezpieczeństwa. Macie coś takiego? 

Nosiłbym gdyby było to tutaj legalne. Nawet policja mało kiedy używa takich rzeczy bo mają potem masę papierów do wypełnienia, każda puszka jest kontrolowana i traktowana jak broń.

Jeee tam gaz. Nie zawsze jest czas by go wydobyć :P Ja swego czasu uczęszczałem na kick boxing i prywatne lekcje jeet kune do :P Zdecydowanie lepsze i szybsze niź gaz :D A kobietom polecam zajęcia z krav magi :) Nie dość, że samoobrona, to jeszcze dyscyplina i sport :)

Raz próbowałam krav magi, trzeba mieć dużo siły i być bardzo wysportowanym. A gaz zawsze mogę mieć w ręce lub kieszeni.

Tutaj gdzie mieszkam niestety nie jest (UK).

To co masz do samoobrony?

albo jakaś dobra książka ze wskazówkami jak się zachować

Myślisz, że sama książka Ci wystarczy? tu chyba potrzebna jest praktyka i dobra tężyzna fizyczna.

Ja bym używał tego co tubylcy :D Maczety i bomby xD

Haha oni są przyjezdni :D I to też nie bardzo legalne :)

Edited by Kaszi

3 minuty temu, Disorder napisał:

myślałam o takim kursie. sam gaz to za mało, czasem może nie być czasu na wyjęcie go z torebki/kieszeni.

I warto wziąć pod uwagę, skąd wieje wiatr. Kopniak między nogi jest szybszy do zrealizowania i wystarczająco bolesny.

22 minuty temu, Niebieska napisał:

Musi Ci być mało wygodnie 😉 A jak się myjesz to musisz uważać by się nie potknąć 😛

Mam zamontowany zwijacz, taki jak w żaluzjach. Bez tego byłbym nieco mniej mobilny. 

6 godzin temu, Niebieska napisał:

To na pewno 😄 Musisz ciekawie wyglądać z nim i pewnie masz problemy z kupnem spodni 😛 

Zwijacz duży jest, ale jajka mam niewielkie, to jakoś w spodniach oprzyrządowanie się mieści.