juliad 0 Posted February 16, 2015 Report Share Posted February 16, 2015 Hej! Od jakiegoś roku bawię się w decoupage. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą co to, jest to technika ozdabiania przedmiotów przyużyciu serwetek lub specjalnego papieru do decoupage, farb, lakierów i innych ciekawych materiałów do ozdabiania. Polecam każdemu lubiącemu prace plastyczne. Można się przy tym artystycznie realizować, powstają autorskie przedmioty i można bliskich obdarowywać własnoręcznie ozdobionymi przedmiotami:) Decu jest super:) Link to post
Marcinox 37 Posted February 16, 2015 Report Share Posted February 16, 2015 Byłabyś wstanie pokazać jak to wygląda? Od dawna się tym zajmujesz? Link to post
juliad 0 Posted February 16, 2015 Author Report Share Posted February 16, 2015 Mniej więcej od roku:) Postaram się w miarę krótko to opisać :) Polega to na tym, że bierzesz przykładowo drewniany, niepomalowany, niepolakierowany chustecznik (do kupienia np. w sklepach plastycznych), gruntujesz (choć w przypadku drewnianych "surowych" przedmiotów nie jest to konieczne), następnie malujesz farbą podkładową. Najlepsze na podkład są kolory jasne, bo później przez jasne części serwetek bedzie prześwitywał podkład. Kolor podkładu też najlepiej dobrać do koloru tła serwetki, żeby był maksymalnie zbliżony. Ewentualnie jeśli masz serwetkę z białym tłem (a takie są najlepsze, bo najmniej widać kontury serwetek) to możesz wybrać dowolny kolor podkładowy, ale najlepiej jasny (ja zazwyczaj używam wanilii lub kości słoniowej). Potem wybrany motyw z serwetki wycinam (lub delikatnie wyrywam) zostawiając ok 1/2 mm krawędzi. Następnie oddzielam warstwy. Potrzebna jest tylko jedna, im cieńsza jest serwetka tym mniej widać kontury (lub wcale) po naklejeniu. Maluję klejem do drewna (wikolem, lekko rozwodnionym) miejsce gdzie chcę nakleić serwerkę, przykładam, potem z góry też maluję klejem. Uzywam do tego płaskich, syntetycznych pędzli. A na koniec lakieruję klejem na bazie wody. Można na bazie rozpuszczalnika, ale wtedy bardziej śmierdzi i trzeba myć pędzie rozpuszczalnikiem. Można jeszcze oczywiście stosować różne lakiery do spękań - efekty są na prawdę świetne, gąbeczki, przyklejać zasuszone liście lub kwiaty, szablony do wzorków lub samemu je robić. Nie wiem jak mogę dodać zdjęcie:(? Link to post
Koleszko 204 Posted February 21, 2015 Report Share Posted February 21, 2015 Foto najprościej można wrzucić przez jakiś hosting fotosów i wkleić w posta link do niego w [ img ][ /img ]. Link to post
Tereni 0 Posted July 13, 2015 Report Share Posted July 13, 2015 Pokaż swoje prace jak możesz. Jestem ciekawa :) Link to post
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now