Jump to content
sołtys

Ida z Oskarem

Recommended Posts

Nasza, polska Ida została dziś w nocy uhonorowana statuetką Oskara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Bardzo się cieszę, że udało się wygrać, bowiem to kolejny raz, kiedy o naszym kraju mówi się w samych superlatywach.

Nie obyło się jednak bez szturmu malkontentów. W wielu miejscach sieci już toczą się dyskusje dlaczego to właśnie Ida, a nie rosyjski Lewiatan otrzymały statuetkę. Szkoda, że nie potrafimy jako naród docenić sukcesu rodaków, a szukamy dziury w całym. Najpopularniejszą teorią jest to, że nie otrzymanie przez Lewiatana statuetki jest tylko kolejną sankcją nałożoną na Rosję.

A co wy o tym sądzicie? Słuszne zwycięstwo Idy, czy faktycznie spisek? ;)

Share this post


Link to post

Jak dla mnie to nie ma sie czym podniecac.Owszem to jakies wyroznienie.Ale prawda jest, ze Oskary w Cannes znaczaco obnizyly loty i dlatego mnie nie dziwi to, ze nam sie udalo.Poza tym denerwuja mnie te wszystkie debaty jakie to furtki dzieki temu sie przed nami otwieraja.Ze to wkraczamy w nowa ere filmu...O naiwnosci.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.