Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy z nas ma/miał/powinien mieć scyzoryk. prawdziwy męski i szwajcarski- co polecacie, jakie macie modele z jakim wyposażeniem?

ja kupiłem sobei właśnie

Victorinox Mountaineer

i szczerze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W zasadzie ja nie mam, kiedyś za dzieciaka jakiś "lumpeks" ze straganów się miało. Ale jak ktoś lubi chodzić na grzybki :D to może się przydać ewentualnie jest chlorem na piwsko :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam Leathermany, są nie do zaj**nia. Przez jakiś miałem coś podobnego Gerbera ale jego budowa niestety nie wzbudzała zaufania.

lmwave.jpg

Świetny prezent dla każdego faceta ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W zasadzie ja nie mam, kiedyś za dzieciaka jakiś "lumpeks" ze straganów się miało. Ale jak ktoś lubi chodzić na grzybki :D to może się przydać ewentualnie jest chlorem na piwsko :D

badziweie okropne imitujące wszystko. scyzoryk musi być szwjacarski a wybór jest ogromny:

https://www.militaria.pl/szukaj.xml?mode=0&search-clause=scyzoryk

Polecam Leathermany, są nie do zaj**nia. Przez jakiś miałem coś podobnego Gerbera ale jego budowa niestety nie wzbudzała zaufania.

Świetny prezent dla każdego faceta ;)

to jest super. świetne produkty. swoją drogą to właściciel ej fimry czyli Tim Leatherman przyjeżdża do Polski niedługo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:P ludzie toć że lepiej nóż 

http://allegro.pl/noz-ratowniczy-wojskowy-magnum-boker-army-rescue-i5471383272.html

(taki jest świetny) nie reklamuje :P scyzoryki są dla dzieci 

Koduj link! Bo będę zmuszony do czegoś czego nie lubię, czyli bana. /nicityle

Edytowane przez nicityle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coraz fajniejsze te scyzoryki. 

Kiedyś to był prosty mały nożyk a teraz to milion narzędzi w jednym.

Może i fajniejsze ale wiesz.. troche siły i się wygina wszystko :P więc chyba nie warto inwestować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stare japońskie przysłowie głosi, że narzędzie służące do więcej niż jednej rzeczy jest do d*py. Czy jakoś tak. Poniekąd to prawda ale nie wyobrażam sobie nosić w plecaku siekiery, maczety i zestawu śrubokrętów.

(chyba że jestem w Krakowie)

Edytowane przez Jaskier

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

te bazarkowe sprzęty to raczej niezbyt dobra jakość 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i fajniejsze ale wiesz.. troche siły i się wygina wszystko :P więc chyba nie warto inwestować.

Jak kupisz dobrej jakości to nic się nie wygina - polecam multitoole wspomnianego Leatheramana albo scyzoryki Victorinox

Stare japońskie przysłowie głosi, że narzędzie służące do więcej niż jednej rzeczy jest do d*py. Czy jakoś tak. Poniekąd to prawda ale nie wyobrażam sobie nosić w plecaku siekiery, maczety i zestawu śrubokrętów.

ja znam takie: "jak coś jest do wszystkie to jest do niczego" ale tu się nie zgodzę akurat

te bazarkowe sprzęty to raczej niezbyt dobra jakość 

raczej na pewno - jak kupować to porządne - z długą gwarancją

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak kupisz dobrej jakości to nic się nie wygina - polecam multitoole wspomnianego Leatheramana albo scyzoryki Victorinox

To już chyba wedle uznania, Ja mam tool'a bo dla mnie był bardziej przydatny ale fakt jest taki, ze korkociągu mu brakuje.

ja znam takie: "jak coś jest do wszystkie to jest do niczego" ale tu się nie zgodzę akurat

Nawet taki multitool z wieloma narzędziami nie zastąpi nam zestawu narzędzi do konkretnej roboty, ale jak coś się poluzuje to można nim prowizorkę zrobić.

Ja na swojego mam dożywotnią, ciekaw tylko jestem czy jak coś mu się stanie to nie zaczną wymyślać w sklepie, że złe użytkowanie itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:P ludzie toć że lepiej nóż 

http://allegro.pl/noz-ratowniczy-wojskowy-magnum-boker-army-rescue-i5471383272.html

(taki jest świetny) nie reklamuje :P scyzoryki są dla dzieci 

czemu lepiej nóż? nóż ma tylko jedno zastosowanie bycie nożem , śrubki nie przykręcisz

gwarancje przecież daja max na 2-5 lat .

To już chyba wedle uznania, Ja mam tool'a bo dla mnie był bardziej przydatny ale fakt jest taki, ze korkociągu mu brakuje.

Nawet taki multitool z wieloma narzędziami nie zastąpi nam zestawu narzędzi do konkretnej roboty, ale jak coś się poluzuje to można nim prowizorkę zrobić.

Ja na swojego mam dożywotnią, ciekaw tylko jestem czy jak coś mu się stanie to nie zaczną wymyślać w sklepie, że złe użytkowanie itd.

dożywotnią? jestem zdziwiona.. wg mnie taki scyzoryk jest przydatny , np mieć w aucie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no chyba o to chodzi w scyzroykach, właśnie by miały sporo funkcji a nie tylko jedną.

a skąd... jak kupisz dobry produkt i nie próbujesz przeciąć piłką ze scyzoryka 50 letniego dębu to się nie wygina i nie psuje.

dawno nie słyszałem tak zabawnego i trafnego komentarza :)

czemu lepiej nóż? nóż ma tylko jedno zastosowanie bycie nożem , śrubki nie przykręcisz

gwarancje przecież daja max na 2-5 lat .

dożywotnią? jestem zdziwiona.. wg mnie taki scyzoryk jest przydatny , np mieć w aucie 

dożywotnia czy 25 letnia to już nie ma znaczenia bo to i tak strasznie długo. a to działa. pare lat temu do leathermana w Stanach przyszły pierwsze 25 letnie modele bo "miały luzy" i wymienili na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi