Jump to content
Blanche

Boicie się śmierci?

Recommended Posts

Próbuję się z tym pogodzić, śmierć jest nieunikniona więc po co się jej bać? Dla mnie większym lękiem jest ewentualne cierpienie przed jej nadejściem.

Share this post


Link to post

Można się jej bać ze względu na to, że może nadejść nagle i pozostawimy po sobie niezałatwione sprawy i problemy rodzinie. Ja się samej śmierci nie boję, boję się właśnie sposobu, w jaki umrę. Boję się, że będę konać w męczarniach, z pełną świadomością tego, co się wokół mnie dzieje i do czego to prowadzi. Wolałabym umrzeć szybko, dostać kulką w łeb, niż wiedzieć, że umieram i musieć z tym żyć, bo przecież mnie nikt nie dobije. 

Share this post


Link to post

Śmierć otwiera nam drzwi do nowej wersji istnienia. Wierzę w to, że koniec naszego życia równocześnie jest początkiem czegoś nowego. Jesteśmy myślą ubraną w łachmany ciała. Przychodzi czas, kiedy zrzucamy zużyte odzienie i dostajemy nowe od Stwórcy. Myślę, że nasza śmierć jest nagrodą, wstępem na bardziej wyrafinowane salony bytu, a nie karą za tzw. grzech pierworodny, czy inne tego typu niedorzeczności. 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.