Skocz do zawartości
marian adonajski

Ile miał lat Jezus Chrystus gdy narodził się z Ducha?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo jest, że Jezus Chrystus począł się (został zapłodniony) przez Ducha Świętego, bo jak mówi pismo-Ojciec Jego jest potężnym Duchem. Jezus Chrystus już od samego urodzenia, był Duchem, bo zrodzony był z Ducha. Nie był zrodzony z ciała, lecz posiadał ciało. Wiemy z pisma św. jakie cechy posiada człowiek zrodzony z Ducha, a jakie zrodzony z ciała, ale jak i jeden tak i drugi posiada ciało-mowa tu o ciele fizycznym. Aby zrodzić się z "ciała" czy z Ducha, trzeba być fizycznym człowiekiem. Do tego, trzeba też mieć świadomość aby wyrażać cechy duchowe np. miłość, wyrozumiałość itp., czy należące do sfery ciała np. żądza, podłość itp. Tak mówi pismo św. Stąd moje pytanie- Ile lat miał Jezus Chrystus gdy się rodził? Pytanie moje jest uzasadnione samym pismem św., które jasno mówi jakie cechy posiada" człowiek" zrodzony z Ducha a jakie zrodzony z ciała?  List do Galatów 5,16-23. Według mnie nie mógł mieć mniej jak 28 lat-dlaczego? Bo księgi w synagodze mógł czytać mężczyzna, który ukończył 40 lat. Po narodzeniu się z Ducha, gdy Jezus ukończył 12 lat,czytał pismo w synagodze. Później zostało to zmienione- dlaczego?, sami odpowiedzcie sobie na to. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm. Najpierw głosisz, że nie wierzysz, a teraz chcesz zgłębiać tajniki wiary? Masz rozdwojenie jaźni?

Czytaj dokładnie moje posty. Piszę w nich, że studiowałem biblię Tysiąclecia. "Co ma piernik do wiatraka" Czy niewierzący nie ma prawa zgłębiać tajników wiary? A tak poza tym, może odpowiedziałbyś coś w temacie, o ile masz cokolwiek do powiedzenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem co piszesz i nie zabraniam Ci studiować tajników wiary ale proszę Cię uważaj na ton swoich wypowiedzi.  Chciałem zwrócić kontrast Twoich wypowiedzi z poglądami, które głosisz w innych tematach.

Po raz drugi pytam....czy masz coś do powiedzenia w tym temacie???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Wiadomo jest, że Jezus Chrystus począł się (został zapłodniony) przez Ducha Świętego,"

Jak Jezus mógł zostać zapłodniony skoro był facetem? Za te rzeczy, które tu piszesz powinna być ekskomunika. 

I jeszcze pytanie "ile lat miał Jezus jak został poczęty", tak naiwne i nielogiczne że aż przecieram oczy ze zdumienia. Wiadomo że Jezus przed poczęciem, jako istota duchowa i Bóg, był wieczny. A jak się począł to miał 0 lat życia na ziemi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Wiadomo jest, że Jezus Chrystus począł się (został zapłodniony) przez Ducha Świętego,"

Jak Jezus mógł zostać zapłodniony skoro był facetem? Za te rzeczy, które tu piszesz powinna być ekskomunika. 

I jeszcze pytanie "ile lat miał Jezus jak został poczęty", tak naiwne i nielogiczne że aż przecieram oczy ze zdumienia. Wiadomo że Jezus przed poczęciem, jako istota duchowa i Bóg, był wieczny. A jak się począł to miał 0 lat życia na ziemi. 

Ja mógłbym zapytać ciebie, jak duch mógł zapłodnić fizyczną kobietę? ale tego nie zrobię. Powiem tobie tak- jeśli Duch Boży jest prawdą, to facet może być poczęty z tego Ducha. Powiem więcej-musi być poczęty z Ducha, aby ujrzeć królestwo Boże (Jana 3.5 )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi