Jump to content
janeczek

Wymiana oleju silnikowego

Recommended Posts

13 godzin temu, Niebieska napisał:

Na pewno tym czy jest to auto na benzynę czy ropę czy gaz ?

a producent oleju ma dla Ciebie znaczenie??
Jaki u siebie olej stosujesz i skąd taki wybór?

Share this post


Link to post

U mnie jest Shell Helix Ultra 5W-40. Jaki typ oleju użyć powinieneś mieć w książce wozu bądź instrukcji obsługi. Niektórzy umieszczają też naklejki z typem oleju jaki musisz użyć by nie był ani za rzadki ani za gęsty.

Share this post


Link to post

Olej silnikowy powinno się wymieniać co rok bądź co 10.000km. Jeśli w ciągu roku nie zrobisz 10.000km to wymień go. Wraz z biegiem czasu traci on swoje właściwości. Podobnie po 10.000km - jest on już wypracowany. 

Jesli silnik jest w dobrej kondycji to śmiało można lać pełnego syntetyka - 5w30, czy 5w40 - do aut z większym przebiegiem z reguły leje się półsyntetyczne 10w40. 

Share this post


Link to post

Trzeba uważać na "fachowców". Raz się przez takiego najadłem strachu, ponieważ przy wymianie filtra olej kapnął na znajdującą się pod nim rurę wydechową. Jechaliśmy z Żoną i Synkiem od moich rodziców na święta, zatrzymaliśmy się żeby Żona rozebrała małego z kurtki a spod maski zaczął lecieć dym ? Na szczęście okazało się, że to ten olej na rurze, jak się "wypalił" to przestało dymić ?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.