Skocz do zawartości
Pankracynka

Boże Narodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji tych świąt i ich nazwy, zastanawiam się, jak to jest z tymi "narodzinami" Boga. Przecież, jak Jezus się urodził, to Bóg już był. Czyli nie narodził się 24.12. W tym dniu jak nam mówią, urodził się Jezus. Czyli, jak to jest z tym "Bożym narodzeniem"(się)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Ewengeliach nie ma wspomnienia o dacie narodzin Jezusa. Wg. różnych dokumentów ustalenia co do daty narodzin są różne. Wydaje mi się, że to jednak temat dla znawców Religijnych a ja do takich nie należę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno tak naprawdę Jezus się urodził w okolicach kwietnia, ale ta data została zmieniona na 25.12. by połączyć Boże Narodzenie ze świętem pogańskim by łatwiej było ludzi nawracać na chrześcijaństwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będę dalej drążyć, bo mam poczucie, że ciągle nie trafiamy w sedno. W sedno mojego pierwszego pytania : Jeżeli Bóg dał Maryi cząstkę siebie(nie wnikajmy, czym ta" cząstka"była), to znaczy, że Bóg już wtedy był, już istniał. Więc czemu mówimy o "Bożymnarodzeniu" w dniu 24.grudnia? W tym dniu urodził się (pomijam jak) - urodził się Jezus., a nie Bóg?!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Twoje pytanie jest ciekawe, pokazuje jakie niejasności można znaleźć w religii gdy jest się bardziej dociekliwym i gdy nie wystarcza "bo Bóg tak chciał" i "tego nie ogarnia ludzki umysł".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi