Jump to content
Janko Bzykant

Poza ziemską rzeczywistością.

Recommended Posts

Większość z nas jest przekonanych, że jesteśmy nieśmiertelni. Nasza śmierć wydaje nam się tak surrealistyczna, że wkładamy ją między bajkę o Czerwonym Kapturku a Babie Jadze. Ci, którzy mają świadomość nieuchronnego końca, na dodatek wierząc w cokolwiek lub Kogokolwiek po drugiej stronie ziemskiego bytu, stają się ludźmi serca i światłego umysłu. Nie lubię ludzi religijnych, lubię ludzi wierzących, ponieważ to oni noszą w sobie to, co nazywamy człowieczeństwem. Jak napisałem ; lubię klimat starych cmentarzy, zapach wnętrz drewnianych cerkwi i kościołów, gdzie w ściany wsiąkły modlitwy wiernych, ich prośby, podziękowania i łzy radości. 

Edited by Janko Bzykant

Share this post


Link to post

Baran, Lew i mszyca oraz definicja zła i dobra . Dla barana uosobieniem zła jest lew , bo żywi się między innymi baranami. Dla mszycy uosobieniem zła jest baran, a dobra lew , bo baran zjadając trawę je żyjące na niej mszyce , natomiast lew jest dobry dla mszycy ,bo ich nie zjada tylko wredne okrutne barany.

Kto jest dobrym człowiekiem , ten który za wszelką cenę pragnie aby chory na nowotwór żył w cierpieniu , czy tez ten który odłączy aparaturę aby przerwać jego cierpienie ?

Kto jest lepszym człowiekiem , ten który płacze z żalu oglądając w telewizji umierające z głodu dzieci w Afryce , czy też ten który zmienia kanał np. na wiadomości sportowe ?

Kto ma lepsze serce , ten który codziennie karmi chlebem gołębie  - nigdy nie dając alkoholikowi stojącemu pod marketem złamanego grosza , czy też ten, który nie karmi gołębi - a wspomaga nałogowca pięćdziesięciogroszówką ?

Edited by Janko Bzykant

Share this post


Link to post

Ja to jak widzę część osób to wiem, że będę je straszyć po śmierci 😛

Trzeba pamiętać, że w przyrodzie nic nie ginie tylko zmienia swoją formę np ciało zmienia się w cząsteczki i atomy, a duch/dusza w energię, która jak jest silna może oddziaływać na  świat rzeczywisty. Dlatego też będę was straszyć 😛

Share this post


Link to post

Ciekawy wątek 🙂

Dobro...a...zło?Niby "określenia" z goła proste i jasne a jednak...Wychodzi na to, ze nie do końca, bo wszystko zależy od tego kim/czym jesteśmy i w jakiej sytuacji się znajdujemy.A co za tym idzie ---> co dla jednych jest czymś dobrym, dla nas już takim być nie musi.

Jednak żeby nie było...granice jakieś są zawsze i to w pewien sposób nakreśla nam przedział, gdzie ow czyny i zachowania można podczepić.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.