Jump to content
Disorder

Chipy Przyszłości

Recommended Posts

Znalezione obrazy dla zapytania Chipy przyszłości

Cytat

Logowanie do komputera, bezgotówkowe dokonywanie transakcji czy odblokowanie drzwi. To tylko niektóre ułatwienia, które mają dać ludziom chipy wszczepiane pod skórę. Innowacyjna technologia dotarła już do Szwecji. W tym kraju urządzenie pod skórą ma około 3,5 tysiąca osób. Nowa technologia budzi jednak obawy o bezpieczeństwo, a także wątpliwości natury etycznej.

Microchip-rfid

Zapewne słyszeliście o chipach, które można będzie wszczepić sobie pod skórę i "żyć komfortowo". Zrobilibyście sobie taki zabieg? Uważacie, że to zdrowe?

Kiedyś czytałam, że ludzie decydują się na wszczepianie chipów dzieciom, dzięki czemu mogą stale je kontrolować.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

3 godziny temu, Disorder napisał:

Kiedyś czytałam, że ludzie decydują się na wszczepianie chipów dzieciom, dzięki czemu mogą stale je kontrolować.

Ja bym to podczepił pod łamanie praw człowieka, zakładając, że rzeczywiście takie rzeczy mają miejsce.

Osobiście nie planuję wczepienia sobie takiego sprzętu, bo nijak nie mam ku temu powodów. Kiedyś jako argument słyszałem, że zmniejsza to ryzyko obrabowania. Pieniądze można ukraść, telefon można ukraść... Rękę też można ukraść, a wolę ją mieć przy sobie. Z kolei ci, którzy coś mówią o ewentualnych zabezpieczeniach przed hakerami - przeciętny Kowalski i tak nie ma się z ich strony niczego obawiać, bo żaden haker nie będzie ryzykował, jeśli nie będzie widział wystarczającego zysku. To tak jak próba obrabowania stoiska z warzywami na rynku.

Jak nic zbliżamy się nieuchronnie do pełnej inwigilacji społeczeństwa 🙂Niby to dla naszego komfortu tru~tu~tu~tu... Wyjdzie na to, że nie Obcy a nasze Cudne Władze zawładną naszymi ciałami 😅