Jump to content
Cichy

Świadoma bezdzietność

Recommended Posts

Guest Amethyst

Bardzo wiele osób wybiera życie bez dzieci.Składają się na to różne powody : niechęć do dzieci,klopty finansowe,brak czasu,strach przed odpowiedzialnością czy też brak stabilizacji w życiu.

Wiele osób twierdzi, że nie chcą tracić pieniędzy i czasu, które mogliby poświęcić na coś o wiele przyjemniejszego.

Co o tym myślicie? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Może to nie temat na wypowiadanie się 13-latki, ale muszę.

Moja babcia zawsze powiadała : Kobietę, która nie zamierza rodzić dzieci, trzeba spalić na stosie.

Ona sądziła, że kobieta jest stworzona, aby mieć dzieci.

Nie wiem, czy to rozsądnie, świat i tak jest przeludniony, a w innych krajach, ludzie umierają z głodu.

Czasami, gdy małżeństwo nie chce mieć dzieci z powodu braku pieniędzy, to moim zdaniem, rozsądnie. :)

To zależy od ludzi. I popieram Asiaczek1208, ;) Na wsi ludzie bezdzietni narażeni są na wścibskie opinie innych, w mieście praktycznie nikt nie zwraca na to uwagi.

Kiedyś czytałam w gazecie o takim przypadku, że mlode małżeństwo po 30 przeprowadziło się na wieś. Ludzie wytykali ich palcami, bo byli bezdzietni... Nawet ksiądz kiedy był u nich "po kolędzie" zaczął na nich wrzeszczeć, że normalne Boże małżeństwo powinno mieć dzieci.

Oni wyprowadzili się z tamtąd... A co się okazało? Że mieli dwójkę dzieci, chłopczyka i dziewczynkę, ale zgineli oni śmiercią tragiczną w tym samym czasie... :(

Co do bezdzietności - z jakiegokolwiek powodu ludzie by nie byli bezdzietni, to jest tylko i wyłącznie ich sprawa. Nie znam nikogo na tyle, żeby móc powiedzieć, że lepiej czy gorzej będzie mu, jak będzie mieć dziecko... To oczywiste ;)

Co ja o tym myślę, wydaje mi się, że jest to osobista sprawa każdej kobiety .

Jej decuzja, moze później tego żałowac, ale wtedy może być za późno.

A czasami jest tak ,że kobieta nie nadaje się na rolę matki i dobrze na tym wychodzi. Woli sukces zawodowy, zabawę .

Ja osobiście nie wyobrażam sobie siebie w przyszłosci bez dziecka.

Kocham takie małe szkraby :shy:

Wiadomo trzeba na początku się ustatkować i w ogóle .

Ale bez dzieci ne wyobrażam sobie życia . :)

No jeżeli chodzi o bezdzietność to jest to sprawa tylko i wyłącznie tych ludzi którzy się na takie coś zgadzają. I ja nie potępiam takich pomysłów ze względu na to że w obecnym czasie wychowanie dziecka jest bardzo kosztowne i może niektórych na to nawet nie stać. Więc może lepiej jak by nie mieli dzieci niż takie dziecko miało by żyć w biedzie i takim rodzicom nie starczałaby pieniędzy, Więc jak dla mnie nie ma w tym nic dziwnego że mąż i żona zgadzają się na to że nie będą mieli własnych dzieci

Myślę, że to decyzja Partnerów. Utarł się raczej stereotyp, że para powinna wziąść ślub, mieszkać razem, mieć dwójkę dzieci i psa. To raczej kwestia indywidualna. Nie każdego też stać na wychowywanie dziecka, nie każdy ma do tego warunki, często czasu brak. Dlaczego dziecko miałoby potem czuć się samotne i "niepotrzebne" bo tatuś i mamusia muszą dużo pracować? Jeżeli ktoś ma odp. warunki, pieniądze, czas i chęci, to jak najbardziej. Jeśli nie- to nic na siłę.

Niechaj każdy robi co chce. Nie można bawić się w Boga i osądzać ludzi, gdyż każdy ma swoje powody. I tylko dana osoba zna je wszystkie... Jeżeli ktoś nie chce mieć dzieci, to już jego własna decyzja. Inną sprawą jest, że mnie np. byłoby strasznie smutno i czułabym się samotnie na starość, gdybym wiedziała, że nie pozostawiłam po sobie nikogo, kto po mojej śmierci mógłby zachować w swym sercu pamięć o mnie...

Myślę nad bezdzietnością, nie czuję instynktu macierzyńskiego, a co najlepsze- nie wiem, czy kiedykolwiek poczuję. Świadomość, że będę musiała znieść ten cholerny poród oraz to, że moje ciało będzie przypominało wielkie wielorybie cielsko mnie obrzydza.

Ja chcę mieć dzieci, więc nie umiem określić, co powoduje, że ludzie decydują się na ich brak. Ale wiem jedno - wolę żeby tacy ludzie rezygnowali z dzieci niż, żeby potem miała im się dziać krzywda, czy żeby były niezadbane, bo dla rodziców ważniejsza jest kariera niż dobry kontakt z własną pociechą.

cóż, jeśli dwie osoby w związku nie chcą mieć dzieci - ich sprawa, ich wybór.

gorzej, jeśli jeden z partnerów chce mieć dzieci, a drugi nie. wtedy pojawia się problem.

ja osobiście chciałabym mieć rodzinę z prawdziwego zdarzenia - z dziećmi.

uwielbiam dzieci i nie wyobrażam sobie żyć z kimś, kto nie chciałby ich ze mną wychowywać.

gorzej, jeśli jeden z partnerów chce mieć dzieci, a drugi nie. wtedy pojawia się problem.

uwielbiam dzieci i nie wyobrażam sobie żyć z kimś, kto nie chciałby ich ze mną wychowywać.

A co byś zrobiła jakby Twój partner przed ślubem mówił, że chce dzieci, a potem zmieniłby zdanie? :P Próbowałabyś go przekonać? Jeśli by Ci się nie udało, wzięłabyś rozwód? Tak hipotetycznie pytam :P

A co byś zrobiła jakby Twój partner przed ślubem mówił, że chce dzieci, a potem zmieniłby zdanie? :P Próbowałabyś go przekonać? Jeśli by Ci się nie udało, wzięłabyś rozwód? Tak hipotetycznie pytam :P

próbowałabym go przekonać mimo wszystko. jeśli by mi się nie udało, hm... to zależy. nie wiem, czy bym się rozwiodła, skoro bym go kochała. tak czy siak, próbowałabym go przekonać. :)

Dla mnie jest to idiotyzm. Ale może i dobrze że są takie osoby bo zmniejszają idiotyczną pulę genową. A z resztą co będę oceniał innych. Celem w życiu człowieka jest stworzyć potomka i zachować ,,nieśmiertelność". Poza tym kto nas będzie wspominał po śmierci? :P

Nom właśnie, to ludzie tak wymyślili, że tak musi być i już.

Świadomość, że będę musiała znieść ten cholerny poród oraz to, że moje ciało będzie przypominało wielkie wielorybie cielsko mnie obrzydza.

To jest akurat egoistyczne, ale pewnie nie jeden w tym wieku mówił podobnie. Uroda i tak przeminie.

Dla mnie jest to idiotyzm. Ale może i dobrze że są takie osoby bo zmniejszają idiotyczną pulę genową.

Dobrze się czujesz? Poczytaj pierw co to znaczy bezdzietna świadomość. Oby Tobie nie przyszło podejmować takiej decyzji.

Poza tym kto nas będzie wspominał po śmierci? :P

Tylko dlatego chcesz mieć dzieci(?).

Celem w życiu człowieka jest stworzyć potomka i zachować ,,nieśmiertelność". Poza tym kto nas będzie wspominał po śmierci? :P

To też jest egoistyczne bo nie martw Cię jaka czeka przyszłość tych dzieci, czy sobie poradzą, czy będą miały czas o Tobie wspominać.

Celem w życiu człowieka jest stworzyć potomka i zachować ,,nieśmiertelność".

Po to właśnie są tacy jak Ty, nie każdy musi lubić, robić to samo co inni. Nigdzie nie mam nakazu posiadania potomstwa.

Równowaga w naturze musi być.

Piszę post w swojej perspektywie - sądzę, że o tym wiedziałaś więc:

Napisałem: "Ale może i dobrze że są takie osoby bo zmniejszają idiotyczną pulę genową. (sarkazm)"

"niechęć do dzieci,kłopoty finansowe,brak czasu,strach przed odpowiedzialnością czy też brak stabilizacji w życiu."

jeżeli dosięgnęło mnie któreś z tych nieszczęść to według Ciebie i tak powinienem sobie trzaskać dziecko, bo przecież MOGĘ mieć dzieci, muszę je ROBIĆ.

"Oby Tobie nie przyszło podejmować takiej decyzji."

Jeśli przyjdzie na pewno będę się kierował tym - co mogę a czego nie mogę dać dziecku.

"Tylko dlatego chcesz mieć dzieci(?)."

Nie no, jeszcze po to żeby mi ktoś piwo przynosił na starość. Przecież mają młode nogi! Po co mam robić sobie dziecko skoro nie ma z tego żadnego pożytku, do łańcucha i do kuchni zaraz obok żony. Ironio.

"To też jest egoistyczne bo nie martw Cię jaka czeka przyszłość tych dzieci, czy sobie poradzą, czy będą miały czas o Tobie wspominać. "

Powyżej napisałem. Nie będzie pieniędzy i możliwości - nie będzie dziecka. Więęęc? Idąc Twoim tokiem rozumowania - Nie martwię się o przyszłość dziecka i jestem egoistą. Fakt. Nie byłbym nim gdybym zrobił sobie dziecko i spał z nim pod kartonem przy śmietniku. Dałem mu życie, wielka nagroda skoro nie mogę dać mu tego co chcę i jestem tego świadomy.

"Nigdzie nie mam nakazu posiadania potomstwa."

Otóż to.

jeżeli dosięgnęło mnie któreś z tych nieszczęść to według Ciebie i tak powinienem sobie trzaskać dziecko, bo przecież MOGĘ mieć dzieci, muszę je ROBIĆ.

Źle mnie rozumiesz. Właśnie chodzi o to, że nie. Z resztą Twoich odpowiedzi to samo.

Jeśli przyjdzie na pewno będę się kierował tym - co mogę a czego nie mogę dać dziecku.

Jakiemu dziecku skoro nie będziesz mógł ich mieć.

Po prostu ja to pisałem w swoim imieniu, jako osoba która może zapewnić byt dziecku (bo nie ukrywajmy zaplecze finansowe jest ważne przy dziecku) a jednak tego dziecka nie chce bo np. się boi odpowiedzialności jest (przynajmniej wg. mnie) głupie. Bo nawet na tą starość taka osoba zostanie sama.

Ja nie zamierzam mieć dzieci, bo szkoda mi czasu i pieniędzy po prostu sama dla siebie nie mam czasu na spełnianie swoich marzeń itd. a co dopiero z dziećmi. Wiem, jestem egoistką...

Co za różnica czy ktoś chce mieć dziecko czy nie przecież to osobista sprawa każdego człowieka.

Jeśli ktoś nie chce mieć dzieci to nic mi do tego, każdy żyje jak chce. Nie każda kobieta posiada instynkt macierzyński, nie każdy facet lubi dzieci i widzi się w roli ojca. Dla niektórych są po prostu ważniejsze rzeczy/sprawy w życiu, wolą się poświęcić czemuś innemu i bardzo dobrze. Nie widzę powodu aby się zmuszać.