Skocz do zawartości
Andriskos.pl kończy swoją działalność Więcej informacji... ×
Gość Amethyst

Jaki ślub? Kościelny czy cywilny?

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie wolę cywilny, chociaż nie mówię, że kościelny jest zły. Jednak dopóki nie wezmę bierzmowania, do kościelnego mi daleko (a póki co nie zapowiada się żebym szła do bierzmowania, bo w tym roku nie przyjęłam go, bo nie chcę).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak to będzie, z jednej strony nie chciałabym kościelnego, bo jestem niewierząca i jakoś koliduje to z moimi przekonaniami, z drugiej strony, mój facet chce, więc czemu nie. Zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi to się marzy taki ślub na świeżym powietrzu, w jakiś słoneczny, ciepły dzień, żeby była zielona trawka (nie, nie taka jak myślicie ćpuny :3) piękne niebieskie niebo i ogólnie taka luźniejsza atmosfera, bo w kościele często to wszystko takie sztywne jest. Ale jak będzie to zobaczymy. Napewno będę chciała wziąć ślub z Moim Facetem, ale kiedy? To już kwestia finansowa, bo mogłabym się z nim hajtnąć nawet jutro. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że chyba taki i taki. Z tym, że jak Kociak wspomniał, chyba faktycznie taki na świeżym powietrzu byłby o wieeeeeeeeeele ciekawszy, niż w kościele. Jakieś białe gołembie, i fokle... :D To będzie zależeć od naszych możliwości finansowych. :3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałabym wziąć ślub kościelny, wydaje mi się być bardziej uroczysty, marzy mi się piękna biała suknia i ogólnie, żeby to był dzień w którym ja i mój facet będziemy w centrum zainteresowania. Ślub cywilny, trochę stereotypowo kojarzy mi się z ślubami wynikającymi z nagłego zajścia w ciążę albo z potrzeby chwili - no ale wiadomo, są ludzie, którzy po prostu nie chcą brać ślubu kościelnego, więc decydują się na cywilny. Każdy ma prawo do własnego zdania w tej sprawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak to będzie, z jednej strony nie chciałabym kościelnego, bo jestem niewierząca i jakoś koliduje to z moimi przekonaniami, z drugiej strony, mój facet chce, więc czemu nie. Zobaczymy :)

mam to samo. z drugiej strony wiem, że babcie i dziadek z mojej strony, babcia z jego oraz nasi rodzice nie chca inaczej. Mi to nie sprawi wielkiej różnicy, a oni będą szczęśliwi. mogę to dla nich zrobić bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a dla mnie ślub... to ceremonia dla innych... dla ludzi bardziej.. jeżeli już.. to ślub w malusim kościołku , tylko jacyś świadkowie.. bo to moja i jego decyzja ze tak chcemy ...a imprezę można zrobić nie jedną :) Prawdziwe uczucie nie potrzebuje  rytuałów..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam to samo. z drugiej strony wiem, że babcie i dziadek z mojej strony, babcia z jego oraz nasi rodzice nie chca inaczej. Mi to nie sprawi wielkiej różnicy, a oni będą szczęśliwi. mogę to dla nich zrobić bez problemu

o_O a od czego jest jednostronny ślub, hm? świadkowałam na takim ślubie. Gdyby nie to, że ksiądz nie mógł się pogodzić z formą i wygłosił kazanie na ślubie o niewierzeniu w boga, to nikt by nawet różnicy nie zauważył. Ponieważ po ceremonii posypały się pytania o to dlaczego takie kazanie a nie inne. 

A odnośnie tematu to nie, nie chciałabym wziąć ślubu kościelnego. Teraz można w ładniej oprawie robić sobie cywilny, wiadomo, ze większą opłata ale miło, że zdobyto się na takie urozmaicenie. Branie ślub kościelnego dla uroczystej i podniosłej atmosfery jest po prostu głupie ;] ale, że umiem ustąpić to jeśli mi dane będzie wyjść za mąż, mogę wziąć jednostronny ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi