Jump to content
melassa

Antykwariat,księgarnia a może biblioteka?;)

Recommended Posts

Guest Amethyst

Co wolicie?

Ja przepadam za bibliotekami. Lubie wśród półek poszukiwać czegoś ciekawego do czytania :P

Chociaż nie gardzę też księgarniami,w nich mżna znaleść dużo atrakcyjnych tytułów których nie zawsze doszukamy się w bibliotece :)

A co powiecie o antykwariatach? pełnych perełek wśród książek, ale czasem rozpadających się książek?

Share this post


Link to post

Uwilebiam zapach nowych książek ;)

Ale lubię też książki z biblioteki. A zwłaszcza z mojej szkolnej :P

Jak czytam jakąś nudną lekturę co jakis czas, na najbardziej poniszczonych stornach są napisy typu "ile jeszcze!?" albo "daleko do końca?!" lub "w takim momencie to tylko dechą w łeb sobie przewalić" i od razu lepiej mi się czyta, bo można się pośmiać ;)

A z antykwariatu to nie mam książek.

Share this post


Link to post

Lubię przychodzić do biblioteki i przeszukiwać półki z książkami, aż natrafię na coś naprawdę ciekawego. :P Za księgarniami również przepadam, zawsze można w niej znaleźć ciekawe nowości w książkach. Chociaż najbardziej lubię stare, wydane jeszcze w dawnych drukarniach, książki. Są prawdziwymi perełkami i naprawdę w antykwariacie, można znaleźć wiele ciekawych tytułów. Ale jak kto lubi. :)

Share this post


Link to post

Zdecydowanie księgarnia. Kupuję, co tylko i kiedy tylko mogę. Nie ma to jak mieć na własność i się niczym nie przejmować. A antykwariatów raczej nie lubię, bo ceny tego, co akurat chcę są niestety niewiele niższe od ceny nowej książki w sklepie. Chodzić to chodzę tam dla klimatu. Te wszystkie stare książki, cisza i spokój, małe pomieszczenie gdzieś na uboczu okokokok

Share this post


Link to post

Uwielbiam biblioteki.

Tak chodzić pomiędzy półkami w poszukiwaniu interesującej nas książki.

Często mam tak, że idę po jedną książkę,a wychodzę z pięcioma . ;D

Antykwariatów nie odwiedzam a księgarnie czasami ;P

Share this post


Link to post

Jeśli akurat nie mam pieniędzy lub specjalnie żadnej wyczekiwanej książki to szukam czegoś w bibliotece. A jeżeli już mam jakiś cel bądź znajdę coś ciekawego w księgarni i akurat mam pieniądze to kupuję. Uzupełniam biblioteczkę.

Share this post


Link to post

Do biblioteki chodzę co kilka dni, wypożyczam niezbędne podręczniki za które musiałbym zapłacić fortunę, w tej chwili mam zapisanych aż piętnaście książek. W księgarniach i antykwariatach też bywam ale coraz częściej tylko przeskanować półki, gdy mam upatrzony jakiś konkretny tytuł to kupuję go taniej przez internet.

Share this post


Link to post

Uwielbiam zapach nowych książek ale bardziej "szorstkość" starych, zżółkniętych stron. Jeśli miałabym wybierać do swojej biblioteczki książki pomiędzy tymi z księgarni a antykwariatu zdecydowanie wybrałabym te - perełki.

Share this post


Link to post

Do biblioteki chodzę tylko po książki potrzebne na uczelnię, bo nawet gdybym chciała, nie zawsze jest możliwość kupna danej książki w księgarni. Książki do poczytania wolę kupić, bo nienawidzę zabrudzonych stron.

Share this post


Link to post

W rzeczy samej Misery.:)

Antykwariat ma swoja wlasna dusze, ktora przenika w ksiazki, ryciny itd. i daje sie odczua ja i nam :]

Tam czesto mozna dostac naprawde ciekawe unikaty, ktorych na darmo szukac w bibliotekach czy ksiegarniach.

Share this post


Link to post

Kiedyś najchętniej kupowałabym każdą pożądaną książkę, czy to w antykwariacie, czy księgarni. Jednak nie mam już gdzie trzymać książek, dlatego najczęściej wypożyczam książki z biblioteki. Właściwie zdarza się, że czytam bardzo dużo, a książki do tanich nie należą...

Share this post


Link to post

Księgarnie <3 ale internetowe... Po tych wszystkich "empikach" chodzę tylko, żeby popatrzeć a zamawiam nowe z 30%-50% obniżką, więc nie opłaca mi się chodzić po antykwariatach.

Share this post


Link to post

Swego czasu tylko chodziłam do empiku ale jakiś czas temu stwierdziłam że jest drogo więc zaczęłam odwiedzać swoja bibliotekę. Mają nawet całkiem nowe pozycje al jeśli czegoś nie ma to zamawiam w necie w dyskontach książkowych.

Share this post


Link to post

Z racji na tematykę książek, którą lubię zdecydowanie pozostaje mi księgarnia religijna , czy to w internecie, czy w realu. Różnie ... Antykwariat ma swoje niezaprzeczalne zalety. Tak jak już ktoś wspominał, ten zapach ... :) , stary papier , ehhh....

Edited by Niebieska
Chcesz dawać linki to je umieszczaj w znacznikach [code]. Za kolejne niekodowanie będzie ostrzeżenie!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.