Skocz do zawartości
Gość Amethyst

Przyjaźń damsko-męska,czy istnieje?

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, że gdzieś tam na świecie taka przyjaźń jest możliwa, chociaż mi się nie zdarzyła. Wolę się przyjaźnić z kobietami, albo z własnym psem. To najlepszy przyjaciel na świecie. :devil: :devil: :devil:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie taka przyjaźń nie istnieje!! a jeżeli już istnieje, to jedna ze stron na pewno czuła, czuje lub będzie czuła do drugiej...no chyba że zarówno chłopak jak i dziewczyna są w zwiazkach! ale ogólnie uważam, że nie ma przyaźni damsko-meskiej, to tyle na ten temat ode mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chyba że zarówno chłopak jak i dziewczyna są w zwiazkach!

moim zdaniem to nie wyklucza pojawienia się miłości między tymi przyjaciółmi.

no właśnie :)

ja uważam, że w bardzo nielicznych przypadkach istnieje taka przyjaźń. w sumie praktycznie zawsze przeradza się w coś więcej, z jednej ze stron albo z obu. i również tak było ze mną. poznajesz człowieka, wiesz jaki jest i pomimo jego wad go kochasz. wrety uświadamiasz sobie, że chciałbyś z tą osobą być, że tworzylibyście świetny związek, bez tych pierwszych randek, bo już się znacie.

lecz jest mój związek przyjacielski z chłopakiem dowodzi, że taka przyjaźń jednak istnieje. mam przyjaciela, znamy się już 9 lat, oczywiście byłam w nim zakochana ( młoda, głupia xD ) . ale potem już mi się odwidziło, że tak powiem ^^. a teraz się z nim przyjaźnie i NIE WYOBRAŻAM sobie, żeby między nami było coś więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Istnieje, jeśli nie ma żadnych pociągów fizycznych. Mam przyjaciela, którego kocham - jak brata, ale niewyobrażalnym dla mnie jest być z nim czy nawet całować się. Mój chłopak z kolei miał być moim przyjacielem, jednakże to nie wystarczyło... Po prostu zależy od człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hm. przede wszystkim to witam. ;)

przyjaźń damsko-męska.?

a to zależy.

mam takiego jednego dobrego kolegę, ale czy mogę go nazwać przyjacielem.? tego nie wiem. mam nadzieję że jeszcze w życiu spotkam kogoś takiego, chociaż w dzisiejszym świecie ludzie nazywają przyjaciół byle kogo, wysyłają <3 dla wszystkich, a moim zdaniem jest to trochę żałosne.

a apropo tej przyjaźni, to nawet na przykładzie mojej siostry : spotykała się z kolegą, który był jej przyjacielem, lecz On teraz chciał czegoś więcej i jest opcja : Albo jesteś ze mną, albo koniec wszystkiego... trzeba patrzeć z kim się zadajemy .;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Istnieje, jeśli nie ma żadnych pociągów fizycznych. Mam przyjaciela, którego kocham - jak brata, ale niewyobrażalnym dla mnie jest być z nim czy nawet całować się. .

wiem o co ci chodzi, bo ja tez mam takiego przyjaciela, którego traktuje jak brata i nie potrafiłabym mu okazać innego uczucia niż miłość rodzeństwa, ani nie mogłabym zbliżyć się do niego fizycznie...

Mam chłopaka i on zaakceptował tomka i na odwrót. Lecz zgadzam sie też z innymi osobami, że ciężko jest utrzymać w niektórych przypadkach relacje przyjaźni, bo wiele miałam przypadków, że po jakimś czasie byłam z tymi osobami...:>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiscie, ze istnieje. Jezeli nie ma miedzy nimi pociagu fizycznego to nie ma mozliwosci, zeby bylo miedzy nimi cos wiecej niz przyjazn. Jednak wydaje mi sie, ze do przyjazni damsko-meskiej trzeba dorosnac, poniewaz uwazam ze wsrod powiedzmy 16 latkow ciezko o taka przyjazn, ale jak najbardziej jest mozliwa. Sama mam przyjaciela plci meskiej, oboje jestesmy w stalych, szczesliwych zwiazkach i wiem ze miedzy nami nigdy nic poza przyjaznia nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwa jest na pewno, ale w końcu i tak któreś z nich się wyłamie i poczuje coś więcej niż przyjaźń, i wtedy albo się przyzna do tego przez co może wszystko rozwalić, albo będzie to kryć w sobie i tylko się męczyć .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Możliwa jest na pewno, ale w końcu i tak któreś z nich się wyłamie i poczuje coś więcej niż przyjaźń, i wtedy albo się przyzna do tego przez co może wszystko rozwalić, albo będzie to kryć w sobie i tylko się męczyć .

W 100% zgadzam się z koleżanką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czy może być coś takiego jak prawdziwa przyjaźń między chłopakiem a dziewczyną??

Jasne, że tak. Gadając tak kiedyś z pewną osobą na gg stwierdziliśmy, że możemy być takimi przyjaciółmi.

Oczywiście masz racje z tym, ze coś może zaiskrzyć, ale po co narażać taką piękną przyjaźń na miłość która może okazać się głupstwem. Wolałabym, aby przyjaciel został przyjacielem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Męsko-damska przyjaźń istnieje na 110% i na pewno jest silniejsza niż przyjaźń między dwiema dziewczynami. Miałam 3 niby to przyjaciółki i wszystko nagle z dnia na dzień się posypało. Myślałam, że z jednym z moich kumpli coś zaiskrzyło na coś więcej, potem okazało się, że to był kompletny niewypał i nie rozmawialiśmy kilka długich tygodni. Potem jednak pojawił się pewien palący problem i znów zaczęliśmy gadać ze sobą i nasze kumplowanie trzyma się już przeszło trzy lata. Poza tym jakoś w moim przypadku jest tak, że lepiej się dogaduję z facetami niż z dziewczynami. Pewnie to przez brak sióstr i kuzynek ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

istnieje, bynajmniej tak myślałam do czasu gdy moja damsko-męska przyjaźń się nie posypała ;) ale jak obydwie osoby dbają o tę znajomość i naprawdę nie mają innych zamiarów wobec siebie ... istnieje, na pewno ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

NIE ISTNIEJE.

Wiem z autopsji.Też kiedyś miałam wieloletniego przyjaciela, który zwracał się do mnie nawet "siostra". Spadek formy chyba, chwila słabości i zaczęliśmy się całować. W porę uciekłam. Potem próbowaliśmy być parą, ale jakoś świadomość,ze zmarnowaliśmy naszą świętą przyjaźń nie dawała nam spokoju, rozstaliśmy się szybko.

Między przyjaźnią a uczuciem jest cienka granica. Kobieta i mężczyzna są tak zaprogramowani, by tworzyli pary. Krew - nie woda, jak mówią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Między przyjaźnią a uczuciem jest cienka granica.

z tym się zgadzam, ale dla mnie jak najbardziej istnieje, po prostu trzeba panować nad emocjami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście,że istnieje.

Sama mam takiego przyjaciela i jesteśmy zwyczajnie jak brat i siostra.

Nie zawsze relacje damsko - męskie muszą kończyć się miłością czy czymś bliskoznacznym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi